Європейці почали жартувати про можливу анексію російських територій ще напередодні псевдореферендумів в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях України. Зокрема, 22 вересня ведучій програми «Вечірнє шоу з Ар'єном Любахом» на нідерландському телебаченні заявив, що Росія – це «нідерландські історичні землі» та запропонував референдум про приєднання до Нідерландів с статусі провінції. Серед аргументів, що доводять права Нідерландів на анексію Росії, Ар'єн Любах згадав, що мати короля Нідерландів Віллема-Олександра — прапраправнучка російського імператора Павла I, а донька російського диктатора Володимира Путіна багато років проживає в селі Воорсхотен (провінції Південна Голландія). «Туди добровільно ніхто не поїде, за винятком хіба що тих, для кого ці місця рідні», – сказав ведучій.
Через декілька днів в польському Twitter з’явилася карта, що була створена інтернет-користувачем papież internetu. На ній зображено фіктивний поділ Калінінграда між Польщею та Чехією. «Настав час поділити Калінінград, щоб наші чеські брати нарешті отримали вихід до моря», - прокоментував автор.
Наступного дня карту опублікував у своєму Twitter депутат Європарламенту від Чехії Томаш Здеховський. Це започаткувало флешмоб про приєднання Калінінграда до Чехії та перейменування його в Краловець.
Як повідомляє «Європейська правда», за останній тиждень користувачі створили жартівливу онлайн-петицію про проведення «референдуму» з заздалегідь відомим результатом в 98% голосів «за», потім «провели» референдум та оголосили про приєднання Калінінградської області до Чеської республіки під назвою Краловецького краю. Далі вони створили туристичну сторінку «столиці» Краловець та обліковий запис в Twitter і оголосили про початок «будівництва» першого важливого інфраструктурного об’єкта - «Пивного потоку-1» та «Пивного потоку-2» з «материкової» Чехії, а також випуск монет.
Жарти підхопили представники чеських компаній: пошта анонсувала випуск марок, залізна дорога – зміни розкладу та маршрутів заради Краловця, а статистичне агентство оголосило, що невдовзі проведе перепис населення міста.
Меми про Краловець стали вірусними не лише в чеському сегменті соцмереж, але і в сусідніх Польщі та Словаччини. Ось деякі з них.
Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що в соцмережах тривав флешмоб про повернення українських компаній в Крим.
Фото: Twitter