Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських
Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських

Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських

Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських - Фото 1
Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських - Фото 2
Сам Трухін сказав, що «ніколи не давав хабарів і нікому не радить їх давати».
Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських - Фото 3
Трухіну призначили заставу у справі про спробу підкупу поліцейських - Фото 4

Вищий антикорупційний суд обрав нардепу Олександру Трухіну запобіжний захід у справі про спробу підкупу поліцейських після скандальної ДТП у серпні 2021 року.  

Як повідомляє Суспільне, Трухіну призначили заставу у 49 620 гривень.

Трухіна зобов'язали з'являтися до суду, не спілкуватися з головою МВС та іншими посадовими особами, зокрема з керівником поліції, а також повідомляти про зміну місця проживання. У здачі паспортів прокурорам відмовили.

Сам Трухін сказав, що «ніколи не давав хабарів і нікому не радить їх давати».

7 вересня Національне антикорупційне бюро оголосило Трухіну підозру у спробі підкупу поліцейських. 

За версією слідства, депутат у серпні 2021 року запропонував поліцейським хабар у розмірі «150 000 одиниць без зазначення грошової одиниці», щоб ті дозволили йому залишити місце ДТП. 

У лютому 2022 року Офіс генпрокурора відкрив проти Трухіна кримінальне провадження, правоохоронці розслідують спробу нардепа дати хабаря патрульним.

2 лютого Трухіна виключили з партії «Слуга народу». 21 лютого у фракції «Слуга народу» вирішили збирати підписи за виключення Трухіна.

Рішення про виключення Трухіна ухвалено після публікації розслідування УП про резонансну ДТП за участю нардепа у серпні 2021 року.

В матеріалі опубліковані відеодокази того, що нардеп просив правоохоронців відпустити його та пропонував гроші. При цьому він та пасажири його автівки, на думку поліцейських, мали ознаки алкогольного сп'яніння.

ДБР заявило, що у справі Трухіна досі не було відеодоказів, які опублікували журналісти «Української правди».

  • Читайте також: «Мені соромно». Трухін заявив про готовність скласти мандат

Аварія з участю автівки Трухіна сталася 23 серпня о 15:45 на Бориспільській трасі поблизу Києва. За даними ЗМІ, Трухін за кермом Audi не дотримався безпечної дистанції і на великій швидкості в’їхав в автомобіль Ford, який у свою чергу протаранив автомобіль Daewoo. Свідки стверджували, що Трухін мав ознаки алкогольного сп'яніння, але офіційного підтвердження цьому немає.  

Сам Трухін підтвердив, що перебував на місці ДТП, однак не вказав, чи саме він був за кермом.

Внаслідок ДТП травми отримали шестеро людей, серед них двоє дітей, також серед постраждалих був голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.

Шеф-редактори низки ЗМІ повідомляли, що після публікації новини про ДТП з участю Трухіна на електронну пошту прийшли з невідомої адреси пропозиції «на комерційних засадах» видалити матеріал про інцидент. За видалення новини про Трухіна сайтам пропонували мінімум 200 доларів, в залежності від «авторитетності видання».

Загалом новину про ДТП з Трухіним видалили або відредагували, прибравши згадки про нардепа, близько тридцяти українських медіа. Зник сюжет про ДТП і з YouTube-каналу Kyiv LIVE. 

Окремі українські ЗМІ пояснили «Детектору медіа» причини видалення новини про ДТП з участю Трухіна. 

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявив, що не бачив причин відсторонювати нардепа Олександра Трухіна з посади заступника голови бюджетного комітету у Верховній Раді після ДТП. На думку Корнієнка, Трухіна огульно обвинуватили та влаштували інформаційну атаку.

Архівне фото: «Радіо Свобода»

Теги по теме
ДТП Слуга народу
Источник материала
loader
loader