Папа Римський прибув до Казахстану, відмовившись від поїздки в Україну
Папа Римський прибув до Казахстану, відмовившись від поїздки в Україну

Папа Римський прибув до Казахстану, відмовившись від поїздки в Україну

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Папа Франциск, якого лікарі попередили не їздити найближчим часом в Україну, натомість відправився у вівторок з триденною поїздкою до Казахстану, пише УНН з посиланням на AFP.

Деталі

Папа Франциск, який через біль у коліні змушений користуватися інвалідним візком і визнав, що йому слід уповільнити темп чи подумати про вихід на пенсію, візьме участь у міжрелігійному саміті у столиці Казахстану Нур-Султані. У заході візьмуть участь близько 100 делегацій із 50 країн.

Літак понтифіка вилетів з римського аеропорту Фьюмічіно о 7:35 ранку (05:35 за Грінвічем) літаком ITA Airways. Це 38-а поїздка за кордон з моменту його обрання у 2013 році. Очікується, що після приземлення Папа вирушить у президентський палац і виступить з першою промовою перед владою та дипломатичним корпусом.

Франциск є другим Папою, який відвідав Казахстан після поїздки Івана Павла ІІ у вересні 2001 року.

У середу Франциск виступить на відкритті пленарного засідання Конгресу лідерів світових та традиційних релігій, після чого відслужить месу у другій половині дня та завершить свою поїздку у четвер зустрічею з католицькими лідерами.

Президент КитаюСі Цзіньпін буде в країні одночасно з Франциском, але зустрічі не очікується, незважаючи на те, що Ватикан сподівається відновити історичну угоду про призначення єпископів у Китаї.

Патріарх Російської православної церкви кирило, близький союзник путіна, спочатку очікувався, але відмовився від участі у заході 14-15 вересня, відмоввшись від зустріч із Франциском.

Контекст

У той час як Папа закликав до миру і засудив "жорстоку та безглузду війну", кирило захищає путінську війну та боротьбу із "зовнішніми та внутрішніми ворогами" росії.

69-річний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв - колишній союзник росії, хоча між двома країнами виникла напруженість відколи Москва почала вторгення.

Токаєв відмовився підтримати війну, а присутність великої російської громади на півночі Казахстану викликала побоювання щодо відродження імперських амбіцій Москви в цьому районі.

У багатому на енергетичні ресурси Казахстані проживає 19 мільйонів осіб, 70% з яких - мусульмани-суніти, а 26% - християни, переважно православні. Менш одного відсотка є католиками.

Токаєв розпочав серію реформ після свого обрання у 2019 році, але на початку цього року країну вразили протести через ціни на пальне, внаслідок яких загинуло понад 200 осіб та підірвався її образ стабільності.

Теги по теме
Казахстан
Источник материала
loader
loader