Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival оголосив учасників національної конкурсної програми. Фестиваль триватиме з 1 по 6 жовтня у Києві. Покази наживо відбудуться у кінотеатрі «Жовтень», онлайн-програма – на сервісі Megogo, а пітчинги – на платформі Pitch the Doc.
- «Терикони», режисер Тарас Томенко
Стрічка розповідає про дітей, які бачать війну не по телевізору, і про дитинство, яке продовжується, незважаючи на війну. Світова прем'єра фільму відбулася на 72-му Берлінському кінофестивалі. Також «Терикони» отримали приз FIPRESSI на фестивалі goEast Film Festival у Вісбадені.
- «Плай», реж. Єва Джишиашвілі
Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні і небесні закони. Стрічка перемогла в національному конкурсі Docudays UA.
- «Між небом та горами», реж. Дмитро Грешко
Стрічка увійшла до основної програми Sheffield DocFest та Docudays UA.
В той час як весь світ зупинився під час пандемії коронавірусу, жителі гірського села Колочава на Закарпатті, живуть звичним життям. Тільки працівниці сільської станції швидкої допомоги знають, що відбувається насправді…
- «Щоденники нареченої Христа», реж. Марта Смеречинська
Режисерка дивиться в очі своїм страхам й занурюється в реальність своєї сестри Насті, греко-католицької черниці, в монастирі Наречених Христа на Західній Україні, щоб заново пізнати світ, у якому вони обидві зростали. Фільм відібрали до програми кінофестивалю у Сараєво.
- «Привоз», реж. Єва Нейман
Фільм документує життя одного з найстарших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби; роздумами про світобудову і сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки. «Привоз» увійшов до програм Sheffield DocFest та doclisboa.
- «Назовні», реж. Ольга Журба
Стрічка розповідає про сім років життя підлітка Роми – випускника центру реабілітації для дітей, позбавлених батьківського піклування, який повертається в рідне провінційне місто. Він не має житла та підтримки й у перший день повноліття фактично залишається на вулиці. Старший брат, який нещодавно вийшов із в’язниці, бере його під своє крило. Світова прем’єра відбулась на канадському кінофестивалі Hot Docs.
- «Не бачити/не грішити», реж. Анна Єресько
Рік тому Славік – артистичний, трохи наївний харківський кераміст, здійснив подорож по всій Україні, щоб зібрати 25 гіпсових форм різних частин тіла 25 українських дівчат. Потім він об’єднав усі деталі у цілісну керамічну скульптуру «Єдина Україна» на честь 30-річчя незалежності. Але Славік віруючий, і церква, яку він відвідував з дитинства, не схвалює його мистецтво, адже він часто робить зліпки жіночих інтимних частин тіла. Так Славік розпочав власне дослідження про тонку грань між мистецтвом і гріхом.
- «Освітяни. Канікули в окупації», реж. Костянтин Кляцкін
Під час повномасштабного вторгнення в Україну російські війська понад місяць тримали в окупації передмістя столиці. Цей фільм присвячений освітянам Київщини, які навіть під обстрілами, ворожим контролем, постійною загрозою життю не впали у відчай.
- «День українського добровольця», реж. Тихий Володимир.
Це історія про те, як із початком повномасштабної війни змінилось життя попспівачки, відеоінженера, історика, реставраторки, полярника та пенсіонерки.
- Читайте також: Українці, яких хоче вбити Путін, крупним планом. Розмова із режисеркою документального фільму «Плай» Євою Джишиашвілі