Мінцифри просить Meta пояснити правила модерації українського контенту у Facebook та Instagram
Мінцифри просить Meta пояснити правила модерації українського контенту у Facebook та Instagram

Мінцифри просить Meta пояснити правила модерації українського контенту у Facebook та Instagram

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров звернувся з відкритим листом до компанії Metа через блокування українського контенту. Про це повідомляється на сайті Мінцифри.

Звернення адресовано президенту з глобальної політики корпорації Meta Ніку Клеггу. Мінцифри просить відкрити для українських користувачів правила з модерації українського контенту, а також поділитися списком заборонених слів, що сприймаються системою як неприйнятні. Це дозволить уникнути масових блокувань, зазначив Михайло Федоров.

«З першого дня війни українські блогери, журналісти та активісти висвітлюють перебіг повномасштабної війни в Україні. Діють як єдиний інформаційний фронт. Проте вони часто стикаються з блокуванням контенту про російське вторгнення у Facebook та Instagram, — йдеться у коментарі відомства. — Увесь цей час команда Мінцифри допомагає розблоковувати пости та акаунти, але це не вирішує проблему глобально».

При цьому, вказують у міністерстві, контент блокується через автоматичні алгоритми, «неякісне модерування» та надмірну активність російських ботів, що скаржаться на публікації.

«У той час, коли російська пропаганда залишається в полі зору, пости української медіаспільноти стали чутливим контентом для світу. Соцмережі створені для того, щоб розповідати правду. Але не можемо це робити достатньо коли політики соціальних мереж створені лише для мирного часу. Ми розуміємо політику Meta щодо ненависті, але вважаємо несправедливим блокування акаунтів та приховування постів. Ми знаємо, що Україна переможе. Але із вашою допомогою це станеться набагато швидше», — зазначив Михайло Федоров.

Мінцифри просить Meta пояснити правила модерації українського контенту у Facebook та Instagram - Фото 1

Мінцифри просить Meta пояснити правила модерації українського контенту у Facebook та Instagram - Фото 2

Нагадаємо, у Facebook і Twitter видаляюлися пости користувачів із цитатою загиблого на фронті активіста Романа Ратушного «Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям».

  • Читайте також: Полк Нацгвардії і вірш Шевченка. За що українські медіа отримують «страйки» від фейсбука

Разом із тим, Meta вживає заходів для боротьби із російською пропагандою. Раніше із Twitter та Facebook було вилучено пропагандистський допис посольства Росії у Великій Британії про бомбардування дитячої лікарні в Маріуполі через порушення правил щодо заперечення насильницьких дій. 

Крім того, Facebook заблокував створену в Росії та Білорусі мережу акаунтів, спрямовану проти України та українських військових. 

Фото: Meta

Теги по теме
российская агрессия Facebook Instagram
Источник материала
loader