Фейкове оформлення соцвиплат з ЄС. Шахраї привласнили майже 100 мільйонів гривень
Фейкове оформлення соцвиплат з ЄС. Шахраї привласнили майже 100 мільйонів гривень

Фейкове оформлення соцвиплат з ЄС. Шахраї привласнили майже 100 мільйонів гривень

У Києві правоохоронці викрили злочинну групу, учасники якої привласнили гроші українців, що намагалися отримати фінансову допомогу від країн Європейського Союзу. Сума, якою зловмисники заволоділи, становить близько 100 мільйонів гривень.

Фейкове оформлення соцвиплат з ЄС: як працювала схема? 

Як повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, учасники групи у період дії воєнного стану створили низку фішингових веб-ресурсів, які за своїм зовнішнім оформленням імітували офіційні урядові сайти України та ЄС. Через ці сайти українцям, які постраждали внаслідок військових дій на території України, пропонували отримати гроші від країн-членів Європейського Союзу.

Відвідувачі сайтів під час проходження процедури авторизації, необхідної для отримання виплат, заповнювали поле з реквізитами своїх банківських карток для нібито оплати комісії за транзакцію при нарахуванні грошової допомоги. Відтак зловмисники списували гроші з їхніх карток та розподіляли між собою.

Правоохоронці провели обшуки в місцях проживання дев’яти людей, причетних до схеми. Вони вилучили комп'ютери, банківські картки, мобільні телефони та гроші. Наразі роботу фішингових веб-ресурсів заблоковано, триває викриття всіх учасників схеми, а також арешт коштів на банківських рахунках встановлених фігурантів.

Скільки людей постраждало від рук аферистів? 

Як повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, , під час розслідування злочину правоохоронці встановили приблизно 5 тисяч потерпілих українців, яким завдали збитків загалом на приблизно 100 мільйонів гривень.

Які вебресурси використовували зловмисники? 

Серед ресурсів — opros24ua.yolasite.com, tcnnews2022.yolasite.com, euro24dopomoga0.yolasite.com, oga.yolasite.com, ross0.yolasite.com, ais-gos.top, ao-opros.top, awa-opros.top, bees-gos.top, buw-gos.top, eti-opros.top, eu-opros.top, eu-gos.top, ew-gos.top, ew-opros.top, fori-opros.top, gi-opros.top, gio-gos.top, goe-opros.top, gow-opros.top, greas-gos.top, irs-gos.top, its-gos.top, newsukraine10.yolasite.com, iux-opros.top, izi-opros.top, jar-gos.top, jel-gos.top, jo-opros.top, job-opros.top, ods-gos.top, og-opros.top, ovs-gos.top, pre-opros.top, rea-gos.top, tas-gos.top, tio-gos.top, ua-gos.top, uni-opros.top, uo-gos.top, uq-gos.top, uz-gos.top, wi-opros.top, ukri-gos.top, foundationua.com, ua-compensation.buzz, www.bless12.store, help-compensation.xyz, juon-gos.top, ods-gos.top, ukri-gos.top, foundationua.com, ua-compensation.buzz, www.bless12.store, help-compensation.xyz, juon-gos.top, ods-gos.top, diia-gov.org.

Додамо, що правоохоронці закликають людей, які ними користувалися, повідомити про це правоохоронні органи.

Яке покарання передбачене шахраям?

Правоохоронці відкрили справу за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) та ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу.

Покарання за першу статтю передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, а за другу — від 10 до 15 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Источник материала
loader
loader