У понеділок, 7 лютого, ДБР викликало на допит як свідка патрульного поліцейського, який надав журналістам відео з місця ДТП за участі народного депутата Олександра Трухіна.
Речниця ДБР Ольга Чеканова наголосила, що патрульному Сергію Петрику не планують повідомляти про підозру.
«Жодних намірів повідомляти про підозру вказаному поліцейському слідчі ДБР не мають. Вдруге він викликаний на допит в якості свідка, аби він повідомив нам ту інформацію, чому він вперше не надав ці відеоматеріали, не надав інформацію, яку повідомив журналістам «Української правди», – цитує Чеканову «Радіо Свобода».
За словами Чеканової, слідчі Бюро провели «великий обсяг роботи», матеріали справи налічують понад п’яти томів.
«Слідчі вивчили всі відеоточки… на відрізку дороги від Полтави до Києва, провели чотири експертизи. Наразі проводиться п’ята, заключна експертиза, після якої зможуть дізнатися, хто був за кермом», – сказала представниця ДБР.
2 лютого 2022 року «Українська правда» опублікувала відеодокази того, що Трухін намагався підкупити поліцейських після ДТП 23 серпня 2021 року. Зокрема, на відео нардеп просив правоохоронців відпустити його та говорив, що домовиться з головою МВС Денисом Монастирським.
Читайте також:
- Монастирський щодо ДТП з Трухіним: Якби він мені подзвонив, я б його одразу послав
- ДБР заявило, що у справі Трухіна не було відеодоказів, які опублікувала УП
Після публікації «УП» нардепа Трухіна виключили з партії «Слуга народу», відповідне рішення ухвалила голова партії Олена Шуляк.
Офіс генпрокурора відкрив проти Трухіна кримінальне провадження в межах розслідування спроби нардепа дати хабара правоохоронцям.
Президент України Володимир Зеленський назвав справедливим виключення Трухіна з партії «Слуга народу».
Сам Трухін заявив, що йому «соромно» через свою поведінку на місці ДТП і він готовий за певних умов скласти депутатський мандат.
Аварія з участю автівки Трухіна сталася 23 серпня о 15:45 на Бориспільській трасі поблизу Києва. За даними ЗМІ, Трухін за кермом Audi не дотримався безпечної дистанції і на великій швидкості в’їхав в автомобіль Ford, який у свою чергу протаранив автомобіль Daewoo. Свідки стверджували, що Трухін мав ознаки алкогольного сп'яніння, але офіційного підтвердження цьому немає.
Трухін підтвердив, що перебував на місці ДТП, однак не вказав, чи саме він був за кермом.
Внаслідок ДТП травми отримали шестеро людей, серед них двоє дітей, також серед постраждалих був голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.
Шефредактори низки ЗМІ повідомляли, що після публікації новини про ДТП з участю Трухіна на електронну пошту прийшли з невідомої адреси пропозиції «на комерційних засадах» видалити матеріал про інцидент. За видалення новини про Трухіна сайтам пропонували мінімум 200 доларів, в залежності від «авторитетності видання».
Загалом новину про ДТП з Трухіним видалили або відредагували, прибравши згадки про нардепа, близько тридцяти українських медіа. Зник сюжет про ДТП і з YouTube-каналу Kyiv LIVE.
Окремі українські ЗМІ пояснили «Детектору медіа» причини видалення новини про ДТП з участю Трухіна.
Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявляв, що не бачив причин відсторонювати нардепа Олександра Трухіна з посади заступника голови бюджетного комітету у Верховній Раді після ДТП. На думку Корнієнка, Трухіна огульно обвинуватили та влаштували інформаційну атаку.
Фото: «Радіо Свобода»