У МЗС повідомили, скільки українців звернулося по допомогу до посольства в Казахстані
У МЗС повідомили, скільки українців звернулося по допомогу до посольства в Казахстані

У МЗС повідомили, скільки українців звернулося по допомогу до посольства в Казахстані

150 українців звернулися за допомогою у повернені додому до посольства у Казахстані. Про це повідомили у вітчизняному МЗС.

Та нині частина українців змінили плани та вирішили залишитися у країні. Наразі міжнародне авіасполучення із Нур-Султаном повністю відновлене за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній.

"На 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися наші громадяни. Українське посольство домовилося із казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути до Нур-Султана для подальшого вильоту до Києва. Дипломати також домовилися із авіакомпанією про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси із Алмати на нові рейси із Нур-Султана", – повідомив Олег Ніколенко.

Нагадаємо, усього наразі з Казахстану повернулося 33 українці, а з Києва відправили 91 громадянина Казахстану. На повернення додому чекають 116 українських громадян, які залишилися в Алмати.

Як повідомляв 5.UA, у Казахстані вже кілька днів не вщухають масові протести, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз.

Мітинги набрали обертів і тепер громадяни вимагають відставки президента і всього уряду, а також виступили проти корупції у владі. Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв навіть прийняв відставку уряду – але це не заспокоїло протестувальників.

У Алмати та кількох інших регіонах протестувальники взялися штурмувати адміністрації. На вулицях з'явилася військова бронетехніка, в Актау протестувальники захопили вантажівку з військовими.

У середу, 5 січня, у Казахстані повністю відключили провідний інтернет та частково телефонний зв'язок. Мобільний зв'язок та інтернет у країні працює з перебоями вже кілька днів.

Президент Токаєв у терміновому відеозверненні оголосив, що попередній лідер країни Нурсултан Назарбаєв іде з посади довічного голови Ради безпеки. З Казахстану навіть почали тікати чиновники та родичі першого президента.

Нині по всій країні запровадили режим надзвичайного стану, а також оголосили критичний рівень терористичної небезпеки, силовикам наказали стріляти без попередження. В Алмати поліція повідомила про десятки вбитих протестувальників.

Надвечір 5 січня президент Токаєв попросив військової допомоги в країн ОДКБ для придушення масових протестів у країні. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про ухвалене рішення направити "миротворчі сили" до Казахстану.

Росія вже відзвітувала, що її десантники почали виконувати бойове завдання на території Казахстану. Війська РФ у Казахстані очолює генерал Сердюков, який свого часу керував анексією Криму. Про наміри взяти участь у "миротворчій операції" ОДКБ також заявили у Білорусі, Вірменії, Таджикистані та Киргизстані.

За останніми даними, Токаєв заявив про "завершення основної місії військ ОДКБ" у Казахстані та призначив нового прем'єр-міністра.

Теги по теме
МИД Украины украинцы Казахстан
Источник материала
loader
loader