![Бойовий медик Оксана дивом врятувалася після обстрілу "Градами" і стала янголом-охоронцем для воїнів ЗСУ: "Вже нічого не боюся"](https://thumbor.my.ua/K_3ZaQ1KbfpfKiuvV4rHvrL1ocM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa14fa00bdb510ea2a79c03fd750f54b0.jpg)
Бойовий медик Оксана дивом врятувалася після обстрілу "Градами" і стала янголом-охоронцем для воїнів ЗСУ: "Вже нічого не боюся"
Фельдшер медичного пункту механізованого батальйону однієї з механізованих бригад Збройних Сил України старший сержант Оксана розповіла про своє життя на фронті.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це стало відомо з ООС в Facebook. До служби в українській армії Оксана, яка має 25-річний медичний стаж, два роки працювала з ветеранами АТО в Уманській районній лікарні. Зараз жінка виконує бойові завдання на Світлодарській дузі. За п'ять років війни вона врятувала не один десяток бійців.
"Спілкуючись із колишніми воїнами в цивільній лікарні, я багато почула про боротьбу із окупантами. Незважаючи на різність і суб’єктивність сприйняття реалій війни, всі ці розповіді АТОвців об’єднував високий рівень патріотизму і гордість за свої дії. Поступово й мені дуже захотілось побувати "на нулях", щоб зробити свій маленький внесок в загальну перемогу", - згадує старший сержант Оксана.
![Фото з Facebook ООС](https://thumbor.my.ua/qUB1Rwkp2SpKk_GsaAAK1gZLJS8=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F3c2f574de6fcc41b6dbfa03c31aa11c7.jpg)
У 2016 році Оксана вирушила на фронт. Біля Гранітного Донецької області пройшла бойове хрещення і швидко навчилася діяти в екстремальних умовах.
"Нині я перебуваю вже у п’ятій ротації на Сході України. Із кожним ворожим обстрілом, автоматично кладу біля себе медичну сумку та дізнаюся про місцезнаходження водія медевакуатора. Після прибуття ж нашого механізованого батальйону до нових бойових позицій, ми вивчаємо місцевість та визначаємось із маршрутами та порядком евакуації. Ми враховуємо все: від захисних властивостей рельєфу місцевості до стану доріг під час можливої негоди", - розповіла медик.
Коли заліковує поранення бійців, вона часто виступає в ролі психолога. Відволікає їх від неприємного процесу і розповідає про себе, заспокоюючи пораненого розмовами. Вдома її чекають донька і онук Матвійчик. Ці дві найдорожчі для Оксани людини підтримують її добрим словом. Про зустріч з ними більше мріє жінка-військовослужбовець під час бойових відряджень.
У 2018 році до Дня медичного працівника Оксана указом Глави держави отримала медаль "За військову службу України". Однак, як вона сама вважає, головною нагородою за участь в АТО/ООС стало б те, щоб після війни всі побратими і сестри повернуться додому живими.
![Фото з Facebook ООС](https://thumbor.my.ua/3IwuMvU5gnP5E84V2DB7g_coxRw=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F97955e6a48ff8585e5169985c5bb2ce7.jpg)
Нагадаємо, підгується на перекладині 12 разів, а потім тягає каструлі з їжею: веселун Сергій, який не боїться ні окопів, ні окропу
Як повідомляв Знай.uа, хоче показати доньці Крим: офіцер переїхав з півострова, щоб повернути рідні землі в лавах ЗСУ
Також портал Знай.uа писав, що воін ЗСУ Тимур сподівався на міліцію і армію України в 2014, але пішов воювати на Донбасі сам: "І на що перетворили мирне життя"
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)