Бразилія оштрафувала Meta на 2 мільйони доларів за глобальний збій у Facebook, Instagram та WhatsApp
Бразилія оштрафувала Meta на 2 мільйони доларів за глобальний збій у Facebook, Instagram та WhatsApp

Бразилія оштрафувала Meta на 2 мільйони доларів за глобальний збій у Facebook, Instagram та WhatsApp

Автори:
MediaSapiens
У Мета не погодилися з рішенням бразильського регулятора.

Бразилія оштрафували підрозділ компанії Meta (Facebook Serviços Online do Brasil) на 1,9 мільйона доларів (11,3 мільйона бразильських реалів) за глобальний збій у роботі соцмереж Facebook, Instagram і WhatsApp. Про це повідомило Управління захисту прав споживачів Сан-Паулу (Procon-SP).

У Procon-SP сказали, що штрафують компанію за «погане надання послуг». За даними регулятора, унаслідок збою в роботі соцмереж, який тривав майже шість годин, постраждала 91 тисяча бразильських користувачів Facebook, понад 90 тисяч Instagram і понад 156 тисяч Whatsapp.

Управління захисту прав споживачів Сан-Паулу також розповіло, що виявило «несправедливі положення» у користувацьких угодах, а саме: право Meta в односторонньому порядку змінювати імʼя користувача, змінювати сервіс, видаляти чи блокувати контент.

У Мета не погодилися з рішенням бразильського регулятора. «Ми не згодні з рішенням Procon-SP оштрафувати Facebook Brasil, — сказав представник Facebook у Бразилії CNN Brasil.  Ми представимо свій захист, і ми віримо, що наші роз’яснення будуть прийняті Procon-SР».

Як писав MediaSapiens, 4 жовтня 2021 року в Facebook стався масштабний збій. Не працювали Instagram та WhatsApp. Через збільшення кількості користувачів, інші мережі, куди вони прийшли, також відчували складнощі. Причиною збою компанія вказала зміни конфігурації маршрутизаторів.

Нагадаємо, у 2020 році Facebook видалив відео президента Бразилії Жаїра Болсонару про коронавірус, у якому йшлося, що «гідроксихлорохін працює всюди». За час пандемії коронавірусної інфекції Twitter та Facebook видалили багато повідомлень Болсонару та його прихильників, позначивши їх як такі, що вводять в оману. У липні YouTube видалив близько 15 відео з каналу президента Бразилії за поширення дезінформації про COVID-19. Деякі з видалених повідомлень пропагували використання препарату від малярії та препарату проти паразитів як засобів проти COVID-19.

24 жовтня 2021 року президент Бразилії Жаїр Болсонару провів брифінг, на якому розповів, що нібито є наукові звіти, які свідчать, що «в людей, повністю вакцинованих проти COVID-19, синдром набутого імунодефіциту розвивається набагато швидше, ніж очікувалося». Facebook і YouTube видалили зі своїх платформ відео Болсонару про нібито зв’язок між вакцинами проти COVID-19 та СНІДом. Facebook і YouTube повідомили, що відео Болсонару порушує політику платформ щодо медичної дезінформації про COVID-19. За інформацією Об'єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), вакцини проти COVID-19, схвалені регуляторними органами, є безпечними для більшості людей, зокрема для тих, хто живе з ВІЛ та СНІД. 3 грудня того ж року Верховний Суд Бразилії відкрив провадження проти Болсонару через його заяви про нібито зв’язок між вакцинами проти COVID-19 та СНІДом. 

Фото: Jair Messias Bolsonaro / Facebook 

Теги по теме
Facebook Instagram Бразилия
Источник материала
loader
loader