КИЇВ. 19 листопада. УНН. З інженерним облаштуванням державного кордону України і Республіки Білорусь в наступному році мають бути якісні зміни, а виділення грошей з бюджету на ці цілі має абсолютно реалістичні прогнози. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив народний депутат від "Слуги народу", член оборонного комітету Федір Веніславський, пише УНН.
Цитата:
“Оскільки дійсно, пан Монастирський (голова МВС - ред.) сьогодні на засіданні ВР озвучив і бюджет, і строки реалізації цього проекту, то я думаю, це абсолютно реалістичні прогнози. Пан Монастирський сказав, що в принципі з Мінфіном України попередньо узгоджено, що можуть бути виділені такі кошти. Я думаю, що ми в залі ВР під час розгляду бюджету і на засіданні комітету з питань національної безпеки і оборони під час підготовки бюджету до другого читання зможемо також обґрунтувати виділення таких коштів. Тому я думаю, з облаштуванням інженерного державного кордону України і Республіки Білорусь в наступному році в нас будуть якісні зміни”, — заявив Веніславський.
Деталі
Також Веніславський торкнувся теми демаркації кордону.
“У нас є в комітеті створена робоча група за участю Державної прикордонної служби, Міністерства фінансів, МЗС, які координують діяльність щодо демаркації українсько-російського, українсько-білоруського кордон. Ми проблему цю чудово розуміємо. Над нею постійно працюємо. Я думаю, ця що проблема також буде вирішена”, — зазначив Веніславський.
“Те що, РФ, противиться демаркації на місцевості, я думаю, що Республіка Білорусь також буде ставити палки в колеса в цьому процесі. Але ми в цьому напрямку рухаємось, і я думаю, що знов ж таки, при координації всіх зусиль, ми це питання вирішимо”, — додав він.
Доповнення
Раніше міністр МВС Денис Монастирський повідомляв, що Україна має побудувати кордон з Білоруссю та Росією наступного року.
Сьогодні у Раді він пояснив, яким має має бути та які задачі виконуватиме український інтелектуальний кордон.
Як писав УНН, на тлі ситуації, яка виикла на кордоні Білорусі та Польщі, і щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилює охорону державного кордону з країною-сусідом.
Як заявив Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. cиловиків.