Вбивство Гандзюк: Офіс генпрокурора відзвітував про перебіг розслідування справи
Вбивство Гандзюк: Офіс генпрокурора відзвітував про перебіг розслідування справи

Вбивство Гандзюк: Офіс генпрокурора відзвітував про перебіг розслідування справи

Офіс генпрокурора: До суду скеровано дев'ять кримінальних проваджень, більшість із яких уже розглянуто з винесенням обвинувальних вироків.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що правоохоронці у справі за фактом убивства Катерини Гандзюк оголосили 18 підозр і направили до суду 9 обвинувальних актів.

Загалом, в межах розслідування нападу на Катерину Гандзюк та пов’язаних із ним злочинів повідомлено про підозру 18 особам.

«До суду скеровано 9 кримінальних проваджень, більшість із яких уже розглянуто судами з винесенням обвинувальних вироків…Обвинувачені в організації та замовленні нападу на неї наразі на лаві підсудних. Колишній голова та помічник депутата Херсонської обласної ради за клопотанням прокурора перебувають під вартою»,повідомила Венедіктова у фейсбуці.

До позбавлення волі засуджено п’ятьох безпосередніх виконавців нападу на Гандзюк, а вироком Приморського районного суду також засуджено особу, яка вчинила приховування злочину (Ігорю Павловському призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування терміну з іспитовим строком на рік, – ДМ.)

Венедіктова запевнила, що правоохоронці «роблять все можливе для того, щоб всі винні понесли невідворотне покарання».

  • Читайте також: Як «копнякова демократія» допомагає добитися справедливості у справі Каті Гандзюк

Напад на громадську активістку Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року в Херсоні. ЇЇ облили концентрованою сірчаною кислотою, що спричинило 40% опіків шкіри. Активістку транспортували до Києва, їй зробили понад 10 операцій. 96 днів вона боролася за життя, однак 4 листопада 2018 року Катерина Гандзюк померла.

В організації вбивства Гандзюк підозрюються ексголова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та помічник-консультант депутата цієї облради Олексій Левін.  

25 червня 2020 року Офіс генерального прокурора завершив досудове розслідування у цій справі, пізніше прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо Мангера й Левіна. Наразі вони перебувають у СІЗО.

13 жовтня 2021 року суд постановив продовжити строк утримання під вартою Мангера і Левіна до 11 грудня поточного року.

Ще один фігурант справи Ігорь Павловський був визнаний винним у приховуванні інформації про напад на активістку. Йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування терміну з іспитовим строком на рік. За даними активістів, Павловський виступав посередником між виконавцями злочину і його замовником.

Фото: Радіо Свобода

Источник материала
loader
loader