За 2020 рік в українському сегменті соцмереж зафіксували понад 250 тисяч фейків про COVID-19 — Ткаченко
За 2020 рік в українському сегменті соцмереж зафіксували понад 250 тисяч фейків про COVID-19 — Ткаченко

За 2020 рік в українському сегменті соцмереж зафіксували понад 250 тисяч фейків про COVID-19 — Ткаченко

Автори:
MediaSapiens
Міністр опублікував ще одну добірку фейків про вакцинацію проти COVID-19, серед яких є фейк про «генетичну зброю, мутації та тромби».

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 3 листопада повідомив, що дослідження Програми розвитку ООН та ЮНІСЕФ свідчать, що лише за 2020-й рік в українському сегменті соцмереж зафіксували понад 250 тисяч фейкових повідомлень про коронавірусну хворобу.

Він опублікував ще одну добірку міфів та фейків про вакцинацію проти COVID-19, а саме: «Людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації», «мРНК-вакцини – генетична зброя, яка змінює наші гени», «Авіакомпанії рекомендують вакцинованим людям не подорожувати літаками через підвищений ризик утворення тромбів», «Масова вакцинація призведе до мутації коронавірусу», «Вакцинація від коронавірусу призвела до зростання захворюваності на COVID-19», «У складі вакцин від COVID-19 є ртуть».

Міністр уточнив, що жодна з вакцин проти COVID-19 не містить «живого вірусу, здатного викликати хворобу», «мРНК-вакцини не потрапляють в ДНК, тож ніяк не можуть змінювати гени», а щеплення проти COVID-19 «не може вплинути на ризик виникнення тромбозів під час повітряних подорожей».

  • Читайте також: «Бактерія, аспірин, тромбоз і 5G». На Волині поширюють старий фейк про COVID-19

Нагадаємо, 1 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко назвав шість, за його словами, найпоширеніших фейків про вакцинацію від коронавірусної хвороби: «Ефективність вакцини не доведено»; «Незрозумілі наслідки. Краще подивимося, що буде з вакцинованими, і потім самі довакцинуємось»; «Вакцини загрожують здоров’ю та життю, вони неперевірені, Ковішилд – небезпечний»; «Україна не може захистити своїх людей від епідемії, вакцин не вистачає»; «Коронавірус – це всесвітня змова»; «Коронавірус можна вилікувати "часниковою водою", тому що її винайшли ташкентські медики».

Раніше  Ткаченко запропонував блокувати в соціальних мережах користувачів, які поширюють фейки та дезінформацію про вакцини проти COVID-19.

Photo by Robertus Pudyanto/Getty Images

Теги по теме
Коронавирус Вакцина
Источник материала
loader
loader