Мінцифри передало кіберполіції інформацію щодо фейкового додатку «Дія»
Мінцифри передало кіберполіції інформацію щодо фейкового додатку «Дія»

Мінцифри передало кіберполіції інформацію щодо фейкового додатку «Дія»

Автори:
MediaSapiens
У Мінцифри уточнили, що підробити чи викрасти паспорт у «Дії» неможливо, адже його справжність можна перевірити через QR-код.

Міністерство цифрової інформації 25 жовтня повідомило MediaSapiens, що передало кіберполіції України інформацію, що шахраї створили та продають фейковий додаток, який схожий на застосунок державних послуг «Дія».

«Ми відслідковуємо всю інформацію, пов'язану із "Дією" та передаємо інформацію кіберполіції, яка розглядає кожен випадок окремо. Кіберпол дуже залучений в пошуки шахраїв, які через застосунки крадуть дані користувачів. Цей випадок – не виняток», — розповіли у відомстві.

У Мінцифри уточнили, що підробити чи викрасти паспорт у «Дії» неможливо, адже його справжність можна перевірити через QR-код, який діє три хвилини.

«Щоб підтвердити свою особу, натисніть на цифровий документ у "Дії". Згенерується QR-код, який представники бізнесу можуть зчитати сканером, представники поліції — планшетом або будь-яка людина іншою "Дією". Кожен може самостійно перевірити дійсність цифрового документа. У застосунку є зчитувач, яким можна просканувати QR-код іншого користувача "Дії"», — пояснили у відомстві.

Як писав MediaSapiens, шахраї створили та продають фейковий додаток, який схожий на застосунок державних послуг «Дія». У ньому користувачі можуть самостійно створити та редагувати дані студентського квитка, паспорта громадянина України, картки платника податків, посвідчення водія та «зеленого» внутрішнього COVID-сертифікату. 

Фото: Міністерство цифрової інформації

Теги по теме
паспорт
Источник материала
loader
loader