Президентка Естонії розповіла, чому Україна на відстані «світлових років» від Євросоюзу
Президентка Естонії розповіла, чому Україна на відстані «світлових років» від Євросоюзу

Президентка Естонії розповіла, чому Україна на відстані «світлових років» від Євросоюзу

При цьому очільниця Естонії підтримала надання Україні членства в ЄС

Фото з відкритих джерел

За п'ять років вона не побачила прогресу в роботі українського уряду

Діюча президентка Естонії Керсті Кальюлайд повторилася, що Україні до членства в Європейському союзі ще багато років роботи. Про це вона заявила під час форуму YES-Brainstorming, коментуючи свою заяву, що Україні для членства в Євросоюзі потрібно ще «з 20 років роботи».

За її словами, за п'ять років вона не побачила наближення українського уряду до виконання Копенгагенських критеріїв, які потрібні для вступу в Євросоюз. Вона додала, що поки що Київ «на відстані декількох світлових років» від їх виконання.

«Є компанія, яка дійшла до європейського правосуддя, але їй це не допомогло. А недавно я дізналася про компанію, яка наближалася до дуже серйозної угоди в Україні, але до них прийшов адвокат, не буду говорити, кого він представляв, і заявив, що для прискорення угоди їм треба поділитися частиною своїх акцій... Тому коли запитують, чому Україна досі не в ЄС, то відповідь, на мій погляд, очевидна», – зазначила Кальюлайд.

Водночас, як стверджує очільниця Естонії, вона завжди була за надання членства в ЄС Україні, Грузії, Молдові.

Нагадаємо, парламент Естонії з другої спроби обрав Алара Каріса на посаду президента Естонії. На посаду він має вступити у жовтні 2021 року.

Раніше віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс оцінив перспективи вступу України до Європейського союзу. Він не бачить країну в ЄС у найближчі 3-5 років.

Раніше Валдіс Домбровскіс сказав, що в Європейському союзі вважають, що в Україні процес реформ, незважаючи на помітний прогрес, продовжує гальмувати корупція.

До слова, президент Володимир Зеленський вважає, що вступ України до Європейського Союзу перестав бути гіпотетичним і має вирішитися до кінця десятиліття.

Раніше посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен розповіла, що Україна має дуже впливових партнерів, які підтримують її амбіції стати членом НАТО, однак Альянс завжди мав проблеми з країнами, де йде війна.

Источник материала
loader
loader