![В Одесі завершився кінофестиваль: які фільми, актори, режисери отримали нагороди](https://thumbor.my.ua/oS1Gcz9W_VA8Q0Ts4HkQMqODXmo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc692d366b0b502d4bf98f656aeea28d8.png)
В Одесі завершився кінофестиваль: які фільми, актори, режисери отримали нагороди
Гран-прі ОМКФ "Золотий дюк" отримала "Стоп-Земля".
У суботу ввечері Потьомкінські сходи в Одесі перетворилися на святкову доріжку. Тут вітають переможців 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Він розпочався тиждень тому і саме сьогодні врочисто фінішує.
Про це 21 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Уперше за усю історію кінофестивалю церемонію вручення головних нагород вирішили провести просто неба. Тобто аби кожен охочий зміг наживо побачити вручення нагород лауреатам національного конкурсу і стати свідком тріумфу українського кінематографу. Це дійство зібрало неабияку кількість глядачів.
Особливим гостем церемонії закриття став відомий режисер Террі Гілліам. Від самого початку на фестивалі – також відомий актор і режисер, що представляв тут свою кінострічку, Даніел Брюль. Тому кіноманам не бракувало цікавих зустрічей.
Новини України: в Одесі вітають переможців 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Нагороди міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI
- Найкращий короткометражний фільм — "Папині кросівки", режисерка Ольга Журба.
- Найкращий повнометражний фільм — "Із зав’язаними очима", режисер Тарас Дронь, Україна, 2020.
Нагороди Одеського міжнародного кінофестивалю
- Спеціальний диплом журі — "Суперник", режисер Маркус Ленц, Україна/Німеччина, 2020.
- Найкращий короткометражний фільм — "Папині кросівки", режисерка Ольга Журба.
- Найкращий актор — акторський склад фільму "Стоп-Земля", режисерка Катерина Горностай, Україна, 2021.
- Найкращий режисер — Нікон Романченко, Leopolis night.
- Найкращий повнометражний фільм — "Стоп-земля", режисерка Катерина Горностай, Україна, 2021.
- Гран-прі ОМКФ "Золотий дюк" — "Стоп-Земля".
Після церемонії нагородження усі глядачі на Потьомкінських сходах змогли переглянути стрічку "Малюк" Чарлі Чапліна у супроводі Одеського симфонічного оркестру. Цій стрічці цього року виповнюється 100 років.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)