Президент зауважив, що на саміт Кримської платформи прибуде близько 40 іноземних делегацій.
Ініціатива Кримська платформа охоплюватиме всі найважливіші проблеми півострова, передусім гуманітарні та безпекові. Зокрема порушуватимуться питання мілітаризації Криму в цілому.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю українським журналістам з Криму, опублікованому на сайті Офісу президента у четвер, 19 серпня.
"Поки що Крим виглядає, як авіаносець. Поки що це не та перлина української землі біля моря. Сьогодні це мілітаризований півострів, і виглядає це, як авіаносець Російської Федерації зі щоденним збільшенням озброєння, зменшенням корінного населення, зменшенням привабливості – природної, екологічної, туристичної, будь-якої", – зазначив президент.
За словами глави держави, ідеологія Кримської платформи полягає в тому, щоб кожну тему робити гострою та актуальною не тільки в українському суспільстві, а й на світовому рівні.
«Що можна зробити? Треба щодня бити у дзвони. Вважаю, що до появи Кримської платформи не було того дзвона. Є люди, які хочуть повернення Криму, але покажіть, будь ласка, куди їм бити та хто це робитиме щоденно, окрім дописів у фейсбуці: "Наш Крим шкода, але нічого, ми повернемося", – додав він.
Нагадаємо:
- На саміт Кримської платформи прибуде близько 40 іноземних делегацій.
- Під час саміту Кримської платформи спікер Сенату Джордж Ф’юрі представлятиме Канаду. Через ймовірні дострокові парламентські вибори участь країни у саміті Кримської платформи була під питанням.
- Президент Польщі Анджей Дуда також візьме участь у саміті Кримської платформи.
-
А ось у програмі канцлерки Німеччини Ангели Меркель, яка 22 серпня відвідає Україну з офіційним візитом, не передбачається участь в установчому саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня у Києві.