Тупицький не повернеться до роботи протягом найближчого року - Веніславський
Тупицький не повернеться до роботи протягом найближчого року - Веніславський

Тупицький не повернеться до роботи протягом найближчого року - Веніславський

КИЇВ. 14 липня. УНН. Олександр Тупицький, якого було звільнено з посади судді Конституціного Суду України, не повернеться до роботи протягом найближчого року. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Я думаю, що Тупицький не повернеться на роботу протягом найближчого року. Говорити про законність на даний момент немає жодних підстав. Пан Тупицький не може зайти ні до Конституційного Суду України, ні виконувати повноваження судді КС, оскільки ще немає рішення, яке вступило в законну силу”, - заявив Веніславський.

Деталі

Він зазначив, що рішення вступає в законну силу після того, як апеляційну скаргу розгляне Велика палата, яка є апеляційною інстанцією, і після лише ухвалення рішення Великою палатою Верховного суду, рішення може набувати законної чинності та вступити в силу.

Додамо

14 липня Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ Президента України Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду.

Контекст

Наприкінці жовтня 2020 року Держбюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо голови КСУ Тупицького.

Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.

27 березня Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

На думку Зеленського, роботу судді супроводжували різні політичні та бізнесові групи.

Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

Теги по теме
Украина Конституционный суд
Источник материала
loader
loader