Зеленський очікує, що закон про відновлення роботи ВККС надійде йому на підпис якнайшвидше
Зеленський очікує, що закон про відновлення роботи ВККС надійде йому на підпис якнайшвидше

Зеленський очікує, що закон про відновлення роботи ВККС надійде йому на підпис якнайшвидше

Зеленський очікує надходження йому на підпис Закону Про судову реформу \ фото REUTERS

Президент Володимир Зеленський очікує на якнайшвидше надходження на підпис закону про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. "Нарешті ухвалено законопроект для відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Сподіваюся, що нікому не вдалося сховати в законопроекті юридичні "міни" чи спотворити його зміст "поправковим спамом", - йдеться у повідомленні.

Зеленський наголосив, що ВККС "має бути й буде сформована так, щоб у її членів не було жодних "зобов'язань" чи "зв'язків" з так званою суддівською мафією".

"Є ті, хто проти залучення міжнародних експертів та їхньої вирішальної ролі при відборі кандидатів до ВККС. Це означає лише одне – вони проти реальної судової реформи в Україні. Вони бояться, що судова реформа стане справді реформою, а не імітацією, як було неодноразово протягом останніх 30 років", - зазначив він.

Президент підкреслив, що ті, хто перетворював судову систему на приватну комерційну корпорацію, мають змиритись і запам'ятати, що їхній час вже закінчився.

"Якнайшвидше очікую надходження на підпис", - підсумував Зеленський.

Відновлення роботи ВККС

Сьогодні, 29 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" (№3711-д).

Законом передбачено, що ВККС складатиметься з 16 членів, які призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу на 4 роки. Право вирішального голосу при ВККС матимутьміжнародні експерти.

Раніше Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) розглянула законопроект №5068 про обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя, поданий президентом України, і підготувала терміновий висновок. Венеціанська комісія виступила за вирішальну роль міжнародних експертів у реформі Вищої ради правосуддя. У ВК схвалюють, що законопроектом передбачено створення Етичної ради. До її складу мають увійти три чинні судді або судді у відставці, призначені Радою суддів, а також три члени, запропоновані міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює впродовж не менше трьох років у питаннях боротьби з корупцією. Етична рада здійснюватиме попередній добір кандидатів до ВРП та перевірятиме на доброчесність чинний склад органу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Антоніна Доломанжи

Теги по теме
Владимир Зеленский Закон
Источник материала
loader
loader