Пилові бурі в Україні: лікар радить гуляти посеред зелені та носити маски
Пилові бурі в Україні: лікар радить гуляти посеред зелені та носити маски

Пилові бурі в Україні: лікар радить гуляти посеред зелені та носити маски

КИЇВ. 23 червня. УНН. У період, коли Київ та кілька регіонів України накрила пилова буря, варто обирати місця для прогулянок, де багато зелені, вологе повітря та використовувати медичні маски для зменшення негативного впливу на дихальні шляхи. Про це УНН розповів лікар-методист з Центру громадського здоров’я Отто Стойка.

Цитата:

“В першу чергу потрібно звернути увагу на місця прогулянок, тобто, менше пилу там, де є багато зелені, дерев, де є вологе повітря, тобто великі водоймища, або де розпилюють фонтани. Також, щоб візуально не було видно чи менше відчувався (пил — ред.)”, — розповів Стойка.

Деталі

Він рекомендує також в місцях, де не можна уникнути пилу, використовувати медичні маски, які знижують можливість проникнення частинок пилу.

Окрім того, Стойка зазначив, що особливо обережним потрібно бути дітям.

“У них дихальна система дуже вразлива, вона ще нерозвинута”, — сказав він.

Також він підтвердив, що дітям краще наразі мінімізувати перебування на вулиці.

“Коли додому повернулися - потрібно промити ніс, горло прополоскати, можна водою, не обов’язково використовувати якісь спеціальні розчини. Якщо людина вдома знаходиться, то бажано на вікна відкриті між кімнатами вішати вологі або навіть мокрі простирадла, це, до речі, й від спеки буде захищати та зайвого пилу з вулиці. Можна також рясно зволожувати штори”, — розповів Стойка.

Окрім того, лікар-методист зауважив, що пил може подразнювати дихальну систему, особливо тим, хто схильний до алергії.

“У них це може викликати кашель, нежить, чхання, сльозоточивість”, — сказав Стойка.

Доповнення

Так, 21-22 червня метеорологічні станції південних, центральних та північних областей України (зокрема і на Київщині) стали фіксувати метеорологічне явище імла — погіршення видимості до 1,5 — 5 км, сприченене пилом.

Причиною виникнення такого явища є пилові бурі, які спостерігаються далеко за межами України: на території республіки Калмикії РФ. За умов сухої та спекотної погоди та сильного вітру пил та пісок потрапляє в атмосферу на висоту 1-2 км і переноситься східними та південно-східними вітрами через Кубань та Азовське море на територію України.

В Укргідрометцентрі повідомили, що пил, який з понеділка затягнув кілька регіонів України, а у вівторок дійшов до Києва, протримається ще найближчі 2 доби.

Теги по теме
врачи
Источник материала
loader
loader