Компанія Коломойського поки не планує оскаржувати рішення суду, який скасував передачу УМХ
Компанія Коломойського поки не планує оскаржувати рішення суду, який скасував передачу УМХ

Компанія Коломойського поки не планує оскаржувати рішення суду, який скасував передачу УМХ

Компанія Коломойського поки не планує оскаржувати рішення суду, який скасував передачу УМХ
Компанія Коломойського поки не планує оскаржувати рішення суду, який скасував передачу УМХ

«1+1 медіа» 23 червня повідомила «Детектору медіа», що ТОВ «1+1 Інтернет» наразі не планує оскаржувати рішення Окружного адміністративного суду Києва, який скасував рішення тендерного комітету Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) про визнання компанії управителем «Українського медіа холдингу».

У медіагрупі уточнили, що некоректно говорити про «втрату контролю над УМХ», оскільки медіаактиви бізнесмена-втікача Сергія Курченка так і не передали в управління ТОВ «1+1 Інтернет». У «1+1 медіа» пояснили, що потрібно було оцінити активи УМХ, проте «критерії оцінювання чітко не визначені». Раніше заступник голови АРМА Володимир Павленко теж сказав, що договір з «1+1 Інтернет» досі не укладений через відсутність оцінки та згоди Антимонопольного комітету.

Водночас у медіагрупі сказали, що не розуміють, про яку заборгованість у 33 мільйони гривень йдеться: «"1+1 Інтернет" є прибутковою організацією. Крім цього, варто не ототожнювати поняття "юридична особа" (у цьому випадку – ТОВ 1+1 Інтернет") та "бізнес-проєкт". Швидше за все, така "заборгованість" з’явилася через некомпетентність тих чи інших людей, які приймали рішення, у розумінні фінансової звітності», – заявила «1+1 медіа».

На питання, яким чином компанія планувала приносити п’ять мільйонів доходу до держбюджету на місяць, медіагрупа навела приклад сайту ТСН.ua.

Як писав ДМ, 15 червня 2021 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення тендерного комітету АРМА про визнання ТОВ «1+1 Інтернет» управителем «Українського медіа холдингу». Суд мотивував своє рішення тим, що попри найбільш економічно вигідну пропозицію «1+1 Інтернет» виявилося збитковим. У суді додали, що загальна сума кредиторської заборгованості ТОВ « 1+1 Інтернет» становить 33 мільйони гривень. 

Нагадаємо, 10 вересня 2020 року тендерний комітет АРМА обрав управителя для УМХ. Переможцем конкурсу стало ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи «1+1 медіа» олігарха Ігоря Коломойського. Загалом у повторному конкурсі АРМА на управління активами УМХ брали участь шість компаній: ТОВ «Видавничий дім "Масаві"», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Сьогодні Мультимедіа» (входить до «Медіа Групи Україна»), ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» і ТОВ «1+1 інтернет» (входить до холдингу «1+1 медіа»).

14 вересня група «1+1 медіа» повідомила, що очікує на аудит активів УМХ із залученням незалежних експертів та на погодження Антимонопольного комітету України.

Натомість троє учасників конкурсу – ТОВ «Сьогодні Мультимедіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» і ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"» – заявили, що подали до суду з вимогою скасувати результати конкурсу. Зокрема, «Медіа Група Україна» повідомила, що, на її думку, конкурсу мала передувати оцінка активів УМХ і ознайомлення учасників з її результатами, а сам конкурс мав проводитися через ProZorro.

Заступник голови АРМА Володимир Павленко в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомив, що судові позови, які подані учасниками конкурсу на управління активами УМХ, не призупиняють діяльності АРМА та обраного ним управителя активів – компанії «1+1 інтернет».

Ще під час проведення конкурсу «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс на управління активами УМХ не відповідає нормам чинного законодавства, тому його потрібно скасувати. «1+1 медіа», ще до своєї перемоги, вбачало в повторному конкурсі АРМА лобіювання інтересів ТОВ «Видавництво Український медіа дім». АРМА у відповідь заявило, що новий конкурс на управління активами УМХ проводить з дотриманням вимог законодавства та принципів відкритості.

Це був повторний конкурс на управління активами УМХ. Перший конкурс АРМА тривав до 3 липня, документи подали сім компаній: ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Зручно», ТОВ «Ера-медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"».

Тоді «Медіа Група Україна», яка не брала участі в першому конкурсі, заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення», та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами УМХ, що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.

20 липня АРМА повідомило, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для УМХ серед семи компаній, та оголосило повторний конкурс.

Як відомо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами УМХ.

Фото: 1+1 медіа

Теги по теме
Новости Суд Рынок
Источник материала
loader
loader