У Чернівецькій області запрацює система аеромедичної евакуації
У Чернівецькій області запрацює система аеромедичної евакуації

У Чернівецькій області запрацює система аеромедичної евакуації

Уряд підтримав спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційного транспортування анатомічних матеріалів/реципієнтів. Про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у Twitter, пише «Українська правда»

«Уже з 1 квітня ми запускаємо пілотний проєкт у 7 областях: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька. А з 1 травня вже підключаємо Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та Київ. Сьогодні цілком готові до роботи дві вертолітні бази – у Львові та Києві. Далі система аеромедичної евакуації охопить всю країну», – ідеться у повідомленні.

Цей проєкт – перший крок для повноцінного запуску системи аеромедичної евакуації на всій території України.

За словами Авакова, з урахуванням того, що в питанні надання екстреної медичної допомоги час є критично важливим, період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, залежно від обставин.

На першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації буде задіяно нові сучасні гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у містах Львів та Київ.

У коментарі «Українській правді» заступник директора департаменту комунікації зі ЗМІ МВС Ярослав Тракало уточнив, що гвинтокрили Україна отримує в рамках міжурядової угоди з Францією.

За його словами, гелікоптер Н145 забезпечує виняткові можливості для перевезення пацієнтів з однієї лікарні в іншу. Він може бути оснащений різним рівнем медичного обладнання до HICAMS (вертолітної медичної системи інтенсивної терапії) і транспортувати одного пацієнта та до трьох медичних екіпажів з двома пілотами.

Великий об’єм салону забезпечує легкий доступ та ергономічний робочий простір навіть для тривалих операцій з пошуку та порятунку. Н145 обладнаний високоефективною рятувальною лебідкою потужністю 272 кг/600 фунтів і довжиною кабелю 90 метрів. Конструкція гелікоптера дозволяє йому приземлятися в дуже обмежених умовах.

Теги по теме
Украина Черновицкая область эвакуация
Источник материала
loader
loader