Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про фінансовий лізинг", який парламент ухвалив 4 лютого 2021 року. Документ у новій редакції визначає загальні засади фінансового лізингу в Україні відповідно до міжнародного права.
Про це інформує пресслужба Офісу глави держави.
Автори закону переконані, що він захистить права лізингоодержувачів, лізингодавців, створить конкурентне середовище у цій сфері.
Державне регулювання та нагляд на ринку фінансового лізингу здійснюватиме Національний банк.
Закон також визначає ознаки фінансового лізингу та його об’єкти. Зокрема це може бути майно, не заборонене законом до вільного обігу на ринку й не заборонене до передачі в лізинг.
Не можуть бути об’єктами фінансового лізингу земельні ділянки та інші природні об'єкти, а також об’єкти, визначені частиною другою статті 3 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
В ОП зазначають, що фінансовий лізинг сприятиме зростанню конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, покращить якість їхніх послуг, підвищить ефективність виробництва, і як наслідок — відбудеться зміцнення позицій на вітчизняному ринку та підвищення шансів для виходу на міжнародний.
"Адже у розвинених країнах через лізинг здійснюється майже третина інвестицій в основні засоби, тоді як в Україні цей показник в останні роки коливається в межах 3-4%", — йдеться в повідомленні.
Також закон розширить можливості підприємств для оновлення виробничих потужностей, придбання транспорту, обладнання, техніки, нерухомості.
"Все це сприятиме збільшенню виробництва валового продукту, а отже — зростанню надходження податків до державного бюджету", — переконані в ОП.
Раніше повідомлялося, що українці стали активніше брати авто в лізинг. Тенденція на ринку може зрости ще.
- Автор:
- Дмитро Гулійчук