КИЇВ. 2 березня. УНН. Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков направив до суду протоколи щодо Олександра Тупицького, який до 29 грудня 2020 року обіймав посаду Голови КСУ. Протоколи стосуються конфлікту інтересів через незадекларовану ділянку в тимчасово окупованому Криму. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу НАЗК.
Цитата
“Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков направив до Голосіївського районного суду міста Києва два протоколи про адміністративне правопорушення Олександра Тупицього, який до 29.12.2020 обіймав посаду Голови Конституційного Суду України”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Новікову у супровідному листі до суду зазначив, що просить Голосіївський районний суд міста Києва повідомляти про час і дати судових засідань, на яких розглядатиметься справа про адміністративне порушення за згаданим протоколом, з метою особистого надання ним як особою, яка склала протокол, пояснень.
“Вказані протоколи Голова НАЗК склав 8 лютого 2021 року. Протоколи стосуються ознак конфлікту інтересів під час прийняття рішення стосовно неконституційності е-декларування та щодо умисного незазначення в декларації ділянки, розташованої в Криму. Відповідальність за ці порушення передбачена ч. 4 ст. 172–6 (порушення вимог фінансового контролю) та ч. 2 ст. 172–7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, — зазначається в повідомленні.
Доповнення
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав 2 протоколи щодо судді Конституційного Суду України (КСУ), колишнього Голови КСУ Олександра Тупицького. Суддя мав конфлікт інтересів через незадекларовану ділянку в тимчасово окупованому Криму.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на один місяці.
Президент відсторонив главу КСУ Тупицького на два місяці наприкінці грудня.
19 січня УДО не стало пропускати Тупицького до Конституційного суду через його відсторонення.
Ще наприкінці жовтня ДБР розпочало провадження щодо голови КСУ Тупицького.
Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.
Додамо, раніше в ОГПУ вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому за тими ж статтями — у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ. Повідомлення про підозру йому мали надіслати поштою.