Не обійшлося без скандалів: як Верховна Рада призначала нових міністрів – сюжет
Не обійшлося без скандалів: як Верховна Рада призначала нових міністрів – сюжет

Не обійшлося без скандалів: як Верховна Рада призначала нових міністрів – сюжет

Урядові ротації. На кінець останнього в цьому році робочого тижня Верховна Рада призначила двох нових міністрів. Агрополітики та освіти. Останній Сергій Шкарлет дотепер від весни перебував у статусі т.в.о. Хоча, в опозиції з'явилися сумніви, чи раптом не кнопкодавили під час голосування. Докази шукають. Водночас, ні з чим із ради пішов Юрій Вітренко. Колишній менеджер Нафтогазу так і не схилив на свій бік депутатів, і своє міністерське крісло прогавив. Про новоприбулих в уряді Шмигаля – знає журналістка "5 каналу" Ірина Сисак.

Три кандидати, але лише двоє з них всілися в урядові крісла. Країна тепер має не тимчасового, а постійного міністра освіти, а ще міністра агрополітики, хоча це відомство створять тільки в січні.

Пів року керував Держгеокадастром, а нині – новоспечений урядовець. Роман Лещенко став міністром аграрної політики та продовольства. Але керувати ще нічим. У січні міністерство лише планують створити  відділять від Міністерства економіки, до якого аграрний сектор приєднала "зелена" влада. Відновленню міністерства радіють в "Батьківщині".

"Зеленський казав: все треба об'єднати, міністерств менше, чиновників менше. Взагалі, єдине правильне об'єднання це було б об'єднати ОПУ з державною цирковою компанією України", – обурюється таким рішенням Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності".

З амбіціями та планами на аграрну галузь Лещенко виступає з трибуни. Але стратегії в його словах у фракціях меншості не чують. Голоси не дають.

"Ми чекали щоб він приніс план розвитку міністерства, розвитку аграрного сектору якого в нас ніколи не було, план ми не побачили, тому не можемо підтримати пана Лещенка", – сказав Володимир Цабаль з "Голосу"

Підтримали "Слуги". На табло 242 за. Підголосували і групи "За майбутнє" та "Довіра" і ще кілька нардепів від "ОПЗЖ". Із настановами від нардепів новообраний одразу складає присягу.

"Історичну місію по відновленню мінагро ми виконаємо", – сказав Лещенко.

Ще один утвердився на посаді. Сергій Шкарлет остаточно позбувся префікса т.в.о.

Слуги, знову депутатські групи та "ОПЗЖ" і рівно 226 потрібних. У такий результат, де один голос вирішив призначення, здавалося, одразу не повірив і сам міністр.

Присягу складав під оплески прихильників та вигуки "ганьба" від опозиції.

Дмитро Табачник часів Зеленського. Так в опозиції охрестили нового міністра. До Сергія Шкарлета претензій найбільше. Проти його призначення бунтувала частина освітянської спільноти. Йому закидають плагіат у наукових працях. А ще новоявлений міністр не відстояв фінансування освіти на 2021-й. Тож через це освітяни втратили підвищення зарплати.

"В бюджеті на 2021 закладені найнижчі зарплати освітянам!" – обурилася співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

Критикують і за інше. Школи не підготував до нового навчального року.

Найменше пощастило третьому кандидату. Колишній топменеджер Нафтогазу Юрій Вітренко так і не заручився підтримкою депутатів.186 за вибили з-під нього крісло першого віцепрем'єра та міністра енергетики.

На голосуванні за Вітренка сигнали рукою, найімовірніше як голосувати, показував Олександр Дубінський. Таке український парламент уже бачив. За часів Януковича фракцією регіоналів диригував Михайло Чечетов.

Голосів не вистачило й через скандал навколо Вітренка. Раніше той подав до суду, аби йому відшкодували премію за перемогу в Стокгольмському арбітражі. Тоді Україна відсудила у Газпрому 4,5 мільярди доларів компенсації. Напередодні голосування низка ЗМІ повідомили – Вітренко нібито поставив ультиматум: віддайте компенсацію – 170 мільйонів гривень, потім піду до уряду. У Раді кандидат у міністри запевняв: кошти триматиме в державних облігаціях.

"У нас катастрофа в енергетиці. Ми 170 мільйонів даємо в одні руки, а він нам каже: "Я візьму їх не грошима, а облігаціями внутрішньої державної позики. Щоб ще й відсотки отримати", – каже Олексій Гончаренко.

А от "слуга" Євгенія Кравчук каже, що Вітренко є професіоналом, хоч і став заручником політичних баталій.

Вітренку можуть дати ще один шанс у січні, заявив Давид Арахамія. Бо на переконання нардепів часу не вистачило.

Ще одне кадрове призначення відклали на останній робочий день.У п'ятницю парламентарі голосуватимуть за призначення нового міністра у справах ветеранів. Найімовірнішою кандидаткою на посаду є Юлія Лапутіна – генерал-майорка СБУ. 

Ірина Сисак, Юрій Усік та Анна Кудрявцева, "5 канал"

Источник материала
loader
loader