ЗНО за гроші: в УЦОЯО пояснили, в яких випадках учасникам доведеться платити, а в яких - ні
ЗНО за гроші: в УЦОЯО пояснили, в яких випадках учасникам доведеться платити, а в яких - ні

ЗНО за гроші: в УЦОЯО пояснили, в яких випадках учасникам доведеться платити, а в яких - ні

В Україні у 2021 році щонайменше 5 предметів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) будуть безкоштовними. Кількість безоплатних предметів буде достатньою для вступу.

Відповідне роз'яснення щодо того, чи потрібно буде платити за ЗНО, у середу, 9 грудня, надали в Українському центрі оцінювання якості освіти.

"У соціальних мережах шириться інформація про намагання Міністерства освіти і науки України спільно з Українським центром оцінювання якості освіти запровадити платне ЗНО. Звичайно, це збурює суспільство, оскільки ЗНО є важливою складовою системи освіти, передбачає дотримання принципу рівності всіх громадян", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в проєкті наказу "Про затвердження Змін до Порядку проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти" справді передбачено запровадження можливості складати ЗНО коштом фізичних або юридичних осіб.

"Однак ця норма тільки розширить можливості здобувачів освіти, оскільки дозволить складати понаднормову кількість предметів ЗНО. Так, наприклад, у 2020 році учасники обирали до чотирьох предметів ЗНО, якби ця норма вже була чинною, учасники змогли б складати чотири предмети ЗНО за кошти держави і ще до семи предметів за власні кошти. У поточному році Міністерство освіти і науки України дозволило учасникам складати до п’яти навчальних предметів, тобто понаднормовими були б шостий, сьомий та інші навчальні предмети", - пояснюють в УЦОЯО.

Оплата проходження ЗНО з понаднормової кількості навчальних предметів передбачена чинним Законом України "Про повну загальну середню освіту", у п. 7 статті 47 якого зазначено, що "особа має право пройти ЗНО понад встановлену центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки кількість навчальних предметів за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки".

"Щодо термінів імплементації цієї норми, то з огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року", - додали в УЦОЯО.

В Центрі наголошують, що кількість предметів ЗНО, які можна складати за кошти держави, "завжди буде уможливлювати доступ громадян до омріяних закладів вищої освіти. А норма, про яку йдеться, розширить можливості громадян, які захочуть спробувати свої сили з багатьох навчальних предметів".

Нагадаємо, що у січні 2021 року розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО 2021, яке відбудеться у квітні.

Відео Міносвіти планує запровадити платне ЗНО з додаткових предметів — Економічні новини  

Учасники тестування, які хочуть здати більше тестових предметів, будуть робити це за власний кошт. Такі нововведення внесли в проєкт змін до порядку проведення ЗНО. Субсидіантів контролюватимуть по-новому, українці почали купувати  якіснішу каву - про це одразу після актуальної інформації про курси валют.   

Міносвіти планує запровадити платне ЗНО з додаткових предметів — Економічні новини  
Сніданок з 1+1
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Віра Хмельницька
Источник материала
loader
loader