Не скасували карантин вихідного дня і вимагали відставки чільника МОЗ – як минув день у Верховній Раді
Не скасували карантин вихідного дня і вимагали відставки чільника МОЗ – як минув день у Верховній Раді

Не скасували карантин вихідного дня і вимагали відставки чільника МОЗ – як минув день у Верховній Раді

Карантин вихідного дня продовжує діяти. Скасувати урядові обмеження намагалася Верховна Рада. Але голосів забракло, і постанову-рекомендацію Кабміну провалили. Про логіку карантину вихідного дня депутатів із трибуни переконував прем'єр Денис Шмигаль. Нардепи словам урядовця не вірять і просять міністрів на вихід. Першим за провал у боротьбі з COVID-19 пропонують відставити міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Про деталі парламентського дня розкажуть журналісти "5 каналу". 

Зранку в парламенті тільки й розмов – про карантин вихідного дня. Навіщо його впровадили – до парламенту запросили розповісти прем'єра. Денис Шмигаль переконує – такий крок був вимушений.

"Основне завдання карантину вихідного дня – це зробити так, щоб ми вийшли на плато за кількістю захворілих. Тобто зафіксувати її на цифрах не більше 11-12 тисяч випадків на день", – сказав Денис Шмигаль.

Без обмежень на вихідних, прем'єр каже, через 2-3 тижні Україна ризикує перетнути межу в 20 тисяч хворих на добу. Тоді не витримає ні економіка, ні медична система. А там і до локдауну близько.

"Якщо не вживати заходів, то вже за місяць у нас можуть закінчитися ліжкомісця. І тоді шлях буде тільки один жорсткий карантин. Я не збираюся прикрашати ситуацію, взимку нас чекають складні часи", – зазначив Шмигаль.

Депутати урядовця слухали, та його аргументам повірили не всі. Карантин критикують. Із понеділка в опозиції виступають проти урядових нововведень.

"Шановні урядовці впровадили ці заходи без жодної аргументації, ми питали – де цифри? Де дані?" – зазначив Ярослав Железняк з "Голосу".

Кажуть, бажаного ефекту епідеміологічного покращання від карантину чекати не варто.

"Карантин вихідного дня за консультаціями багатьох фахівців, говорять про те, що це не принесе країні ніякого епідеміологічного полегшення, абсолютно не призведе до зменшення захворюваності та смертності", – заявила голова "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

А обмеження у вихідні дні лише вбивають економіку, переконані в опозиції. Зокрема, страждають підприємці, які втрачають заробітки, а компенсації за безробітні вихідні не отримають.

"Цей локдаун тільки перетворюється в нокдаун для сфери обслуговування, це серйозний удар по десятках тисяч людей які працюють в цій сфері, тому що вихідні це половина їхнього доходу", – переконує Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності".

Незадоволені депутати зареєстрували постанову - радили Кабміну скасувати карантин вихідного дня. Підтримали ініціативу спершу і "слуги народу", але в останній момент голосування провалили.

За те, щоби рекомендувати Кабміну переглянути карантин вихідного дня, на табло лише 149 "за" – голоси від фракцій меншості.

Слуги у своїх поглядах розійшлися. За скасування карантину - більше двох десятків "зелених". Інші - а це 139-ро - утрималися.

"Якщо Кабмін прийняв таке рішення, то це його відповідальність і він її понесе якщо це було помилкове рішення", – зазначив Данило Гетманцев.

Закликали не підтримувати постанову і головні слуги Давид Арахамія та Олександр Корнієнко, хоча були співавторами цього проєкту.

"Ми зараз з вами не медики, і ми не можемо бути інфекціоністами не можемо просто, щоб подобатись людям, робити зараз", – зазначив Арахамія.

Не голосувати – вказівка з Феофанії, де нині лікується від COVID-19 глава держави, кажуть в опозиції.

"Постанову про відміну карантину вихідного дня підписали Арахамія і Корнієнко, а Зеленський в своїх відео вмовляє що це потрібно, в них що там шизофренія повна? Один каже одне, другий інше", – заявив Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності".

Голосів вистачило на інше – 303 нардепи підтримали постанову, яка зобов'язує Кабмін попереджати населення завчасно про наміри впровадження карантину – аби ті змогли підготуватися.

Не вщухають розмови і про відставку Кабміну. Звільнити уряд вимагають в "Європейській Солідарності", "Голосі", "Батьківщині" та "Оппоплатформі". Почати пропонують із міністра охорони здоров'я, який нині лікується від коронавірусу. Чи готується відставка Максима Степанова - прем'єр-міністр відповіді уникнув. Замість голови уряду відповідають ті, хто його призначав – "слуги народу".

"В даний час я не вважаю за потрібне підтримувати таку відставку, тому що не розумію, а хто натомість, а який ефект це дасть? Хто з коліс зможе вирівняти ситуацію? Не знаю", – заявила Ірина Верещук.

Позаяк за звільнення з уряду Максима Степанова підписалися понад пів сотні нардепів. Зібрати більше цього тижня не вдасться – через коронавірус під куполом до кінця тижня не працюватимуть. Чергові засідання відбудуться у грудні. 

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Источник материала
loader
loader