Москва звинуватила кримчан у проблемах з дефіцитом води на окупованому півострові
Москва звинуватила кримчан у проблемах з дефіцитом води на окупованому півострові

Москва звинуватила кримчан у проблемах з дефіцитом води на окупованому півострові

У Росії дефіцит води у окупованому Криму пов'язують з тим, що її нібито "крадуть" самі кримчани. Для "контролю та перевірок несанкціонованих підключень до водопроводу" в Криму можуть залучити правоохоронців.

Про це повідомив віцепрем'єр Росії Марат Хуснуллін, передає "Крим.Реалії".

"Ключова проблема втрат – це крадіжка. Цим теж треба займатися, за необхідності треба залучати правоохоронні органи, потрібно взяти на контроль, звідки йде несанкціонований забір, де неправильні прилади обліку стоять, де сьогодні люди спеціально ламають або псують прилади обліку, поливають свої городи. У нас десь не вистачає води вдома, а хтось без лічильника воду ллє скільки завгодно", – цитує Хуснулліна агентство ТАСС.

Він вважає, що програма з обліку і контролю таких втрат "дасть певні результати". Вона має з'явитися до 1 грудня. 

"У нас є великі заходи з ремонту, із забору, а питання з несанкціонованим відбором води, контролем, налагодженням обліку – до 1 грудня мені обіцяли вже повністю затверджену програму дати", – зазначив Хуснуллін.

Водночас 70% мереж водопостачання на півострові зношені, через що вода просто витікає в землю. Хуснуллін також додав, що одним із перших завдань буде – виявити місця, де вода витікає з технічних причин. "Якщо ми 50% втрат ліквідуємо, то у нас води може вистачити", – сказав він. 

Нагадаємо:

  • Від 7 вересня у Сімферополі і 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів почався третій, найсуворіший етап обмежень подачі води через посуху і обміління Аянського, Партизанського і Сімферопольського водосховищ. Питну воду зараз подають успеціальні години вранці та ввечері.
  • Станом 21 вересня на півострові 29 населених пунктів перевели на режимне водопостачання або підвезення води через посуху.
  • Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що відновлення постачання дніпровської води до анексованого Криму можна обговорювати лише тоді, якщо Росія офіційно звернеться з таким проханням до влади України, а також визнає себе країною-окупантом. 
Автор:
Лінда Хурані
Источник материала
loader
loader