![Країни G7 відреагували скасування е-декларування: Україна не повинна повертатися в минуле](https://thumbor.my.ua/8bfxqhHgd42nsKjnwGSElx_iPWM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fe601a9dda14fa9d9b06292ac97576e13.jpg)
Країни G7 відреагували скасування е-декларування: Україна не повинна повертатися в минуле
"Посли країн G7 стривожені зусиллями скасувати антикорупційні реформи, що відбулися після Революції Гідності.
Ми підтримуємо український народ, який продовжує боротися за втілення свого прагнення заможної та демократичної України", - говориться в заяві послів.
Велика сімка вважає, що Києвом досягнуто вже такого значного прогресу у боротьбі з корупцією і Україна не повинна повертатися в минуле.
— G7Amb.
ReformUA (@G7Amb.
ReformUA) October 29, 2020.
29 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував термінове засідання Радбезу через скасування Конституційним судом е-декларування.
ЗМІ повідомили, що рішення Конституційного суду є підставою для ЄС тимчасово призупинити безвіз з Україною.
28 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону України «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації.
Крім того, судді визнали неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки е-декларацій.
Після цього НАЗК оголосило про закриття реєстру електронних декларацій через рішення Конституційного суду.
У Конституційному суді пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску органів виконавчої влади.
Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що рішення суддів проти антикорупційних органів можуть нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)