У Чернівцях пацієнти самостійно купують кисневі балони - лікарка-інфекціоністка
У Чернівцях пацієнти самостійно купують кисневі балони - лікарка-інфекціоністка

У Чернівцях пацієнти самостійно купують кисневі балони - лікарка-інфекціоністка

У Чернівцях родичі пацієнтів, хворих на COVID-19, самостійно купують кисневі балони. А все тому, що в лікарні не вистачає кисневих концентраторів і не проведене належним чином централізоване постачання кисню.

Про це заявила лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко на своїй сторінці у Facebook. Вона звинуватила голову ОДА та департамент охорони здоров'я у відсутності достатньої кількості кисневих станцій.

"Люди приходять зі своїми балонами, бо знають, що медики їм можуть допомогти. Балони беруть десь у медичних закладах, хто має якихось знайомих, або просто якісь промислові. Байдужа влада не потурбувалася про те, щоб зробити розводку кисню, яку можна було за сім місяців провести. Нічого не зроблено, абсолютно. Я вважаю, що це відповдальність губернатора і його оточення", - розповіла вона.

У свою чергу в Чернівецькій облдержадміністрації звернулися до поліції, з проханням перевірити цю інформацію.

Тим часом журналісти "Суспільного" знайшли родича однієї з пацієнток інфекційного відділення. За його словами, вдень 23 жовтня він купив балон для своєї дружини, яка терміново потребувала кисню, пише видання.Втім, як каже чоловік, ввечері того ж дня її забезпечила киснем лікарня. 27 жовтня його попросили забрати балон з палати.

Кисневе забезпечення обласної лікарні здійснюють у декілька етапів, каже заступниця голови ОДА Наталія Гусак. За її словами, до епідемії в інфекційному відділенні жодне лікарняне ліжко не мало доступу до кисню. Зараз таких є чотири. На облаштування кисневої станції провели тендер. Водночас 27 жовтня область отримала 75 кисневих концентраторів для лікарні.

За словами Наталії Гусак, звернулися до поліції з проханням перевірити, хто змушував пацієнтів купувати власні кисневі балони.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ТСН.ua лікарка Чернівецькій обласній клінічній лікарні Ольга Кобевко розповіла, що на понад 100 пацієнтів в лікарні є чотири кисневі точки, тому, одночасно допомогти можна лише чотирьом хворим, які потребують кисню. Ситуацію дещо покращили кисневі концентратори, яких лікарні подарували волонтери. Утім, апарати не витримують навантаження і швидко виходять з ладу.

Источник материала
loader
loader