Понад 80% українців впевнені, що місцеві вибори відбудуться з фальсифікацями
Понад 80% українців впевнені, що місцеві вибори відбудуться з фальсифікацями

Понад 80% українців впевнені, що місцеві вибори відбудуться з фальсифікацями

За останні місяць в Україні зросла кількість тих, хто очікує значних фальсифікацій на місцевих виборах 25 жовтня. 

Про це свідчать результати опитуванння соціологічної групи "Рейтинг", проведені 16-19 жовтня та опубліковані на сайті групи 20 жовтня.

Так, 48% опитуваних вважають, що на місцевих виборах будуть незначні фальсифікації. 28% – переконані, що вони будуть значними. 16% – вважають, що їх не буде. 

62% респондентів негативно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики та партії допомагають виборцям матеріально (роздають пайки, гроші, кошти на ремонт і лікування). 19% ставляться нейтрально, 15% – позитивно. 

Попри це, лише 6% стикалися зі спробами підкупу особисто, 11% знають про це від родичів та знайомих. 81% – не мали такого досвіду під час цієї виборчої кампанії. 

Аудиторія опитуванн - населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews) - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. 

Нагадаємо, у Запоріжжі було попереджено спробу фальсифікації місцевих виборів. Понад 400 людей на одній дільниці вирішили змінити місце голосування.

Ще повідомлялося, що опитування показало, як на місцевих виборах 25 жовтня умовний  5% бар’єр долають п’ять партій: "Слуга народу" "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "За майбутнє".

Источник материала
loader
loader