Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, експериментальний проект зі створення платних камер у деяких слідчих ізоляторах запустили менш як 5 місяців тому.
"Платні камери стали одним із джерел фінансування поліпшення загальних умов у СІЗО, тому що в держбюджеті коштів на це не передбачено. Гроші від таких платних послуг ідуть до спеціального фонду слідчого ізолятора, з якого і фінансуються поточні та капітальні ремонти в ньому", - розповів міністр юстиції.
Загалом, за даними Мін'юсту, станом на 11 вересня було відремонтовано 8 безкоштовних камер на загальну суму понад 239,7 тис. грн.
Так, у Київському СІЗО за ці кошти облаштували дві камери по 12 місць та чотири камери по 3 місця, на що витратили 215 тис. 767 грн.
Крім того, ще одну камеру на 12 місць облаштували в Сумському слідчому ізоляторі за 17 тис. 973 грн, а за 5 тис. 968 грн одномісне безкоштовне приміщення відремонтували в Миколаївському СІЗО.
"Умови перебування затриманих в платних і безкоштовних камерах все ж дещо відрізняються. Адже в поліпшених приміщеннях кращий санвузол, телевізор та ліжка. Та й площа самої камери на одну людину більша. Однак важливо, що на покращення умов у безкоштовних приміщеннях не було витрачено жодної копійки коштів платників податків", - зауважив Малюська.
Коли з'явились платні камери у СІЗО:
- 18 квітня Міністерство юстиції в рамках тюремної реформи запланувало ввести платні камери підвищеного комфорту в слідчих ізоляторах. Про це у відеоблозі на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська. Тоді він зазначив, що отримані кошти за такі камери будуть направлятися на ремонт безкоштовних камер.
- 8 травня Міністерство юстиції запустило функціонування платних камер з поліпшеними умовамирозміщення у слідчих ізоляторах.
- 31 травня У Запоріжжі та Дніпрі відкрили платні камери в СІЗО
- 24 липня Міністерство юстиції України запропонувало нову послугу - подарункові сертифікати на користування послугами платних камер в українських слідчих ізоляторах.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Антоніна Доломанжи