У Зеленського пояснили, чому Україна погодилася на спільне з бойовиками інспектування в районі Шумів
У Зеленського пояснили, чому Україна погодилася на спільне з бойовиками інспектування в районі Шумів

У Зеленського пояснили, чому Україна погодилася на спільне з бойовиками інспектування в районі Шумів

На позиції ЗСУ в районі Шумів пустять ОБСЄ та бойовиків / Ілюстрація REUTERS
На позиції ЗСУ в районі Шумів пустять ОБСЄ та бойовиків / Ілюстрація REUTERS

В Офісі президента заявили, що домовленість у межах Тристоронньої контактної групи про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ була досягнута з метою спростування фейків та недопущення нових провокацій.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, юридично інспекцію проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник - ОБСЄ у супроводі представників сторін.

«ОБСЄ неодноразово підтверджувала безпідставність будь-яких звинувачень щодо будь-яких порушень домовленостей українською стороною. Якщо хтось не довіряє ОБСЄ, нехай побачить правду на власні очі. Якщо хтось не розуміє можливого механізму такого інспектування, рекомендуємо освіжити в пам'яті історію діяльності СЦКК», - йдеться у повідомленні.

В ОП нагадали, що Росія відмовилася від роботи в рамках СЦКК.

«Кожна нормальна людина чудово розуміє, з якою метою це було зроблено. Але наявність такої мети не означає її реалістичності. Вкрай обмежений прояв присутності бойовиків нічого нікому не може дати, крім єдиного - ще одного аргументу на користь правоти України. Вкотре разом з міжнародною спільнотою закликаємо Росію повернутися до СЦКК, утримуватись від цього - абсурдно», - зазначили в Офісі президента.

В ОП також наголосили, що «люди, що стоять зі зброєю навпроти українських військ на Донбасі, є об'єктивним фактом».

Що відбувається на Донбасі: ситуація в районі Шумів

  • Раніше ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін пригрозив відкрити вогонь по позиціях українських військових з 8: 00 7 вересня. Причиною анонсованих обстрілів він назвавши нібито порушення українською стороною домовленостей, досягнутих 22 липня щодо режиму тиші. Пушилін стверджує, що бойовики вимагали від ЗСУ закопати траншеї, які були вириті бійцями нібито після 22 липня, а потім ще й попереджали, що "мають повне право" усунути "зазначені порушення самостійно".
  • Обіцяний обстріл позицій українських військових 7 вересня так і не стався.
  • Україна через погрози Пушиліна скликала на 6 вересня позачергове засідання ТКГ.
  • 7 вересня Пушилін переніс дату атаки на позиції ЗСУ, "призначивши" її на 10:00 9 вересня. Згодом бойовики "ДНР" вдруге "перенесли" анонсований обстріл і запропонували провести засідання Тристоронньої контактної групи о 12:00 9 вересня.
  • На засідання ТКГ 9 вересня учасники консультацій домовились про "спільне інспектування" в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Юлія Янкевич

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader