Вказівки силовикам і "темники" ЗМІ: Лукашенко на Радбезі дав доручення "повернути спокійну країну"
Вказівки силовикам і "темники" ЗМІ: Лукашенко на Радбезі дав доручення "повернути спокійну країну"

Вказівки силовикам і "темники" ЗМІ: Лукашенко на Радбезі дав доручення "повернути спокійну країну"

Президент Білорусі Олександр Лукашенкопровів засідання Ради безпеки, а після його закінчення дав доручення для стабілізації обстановки в країні державним відомства.

Про це повідомила пресслужба білоруського президента, пише БЕЛТА.

Державні прикордонній службі Лукашенко доручив посилити охорону державного кордону. "З метою недопущення в Білорусь з інших країн бойовиків, зброї, боєприпасів, грошей для фінансування заворушень. Ми бачимо, що ці гроші надходять" - заявив Лукашенко.

Міністерству оборони варто приділити увагу пересуванню військ НАТО на територію Польщі і Литви, заявив глава держави. За необхідності він дозволив виводити збройні сили і техніку на напрямки їх пересування. Особливу увагу, за його словами, слід приділити Гродному. "Дуже велике бажання там дестабілізувати обстановку ще більше, ніж в Мінську", - заявив Лукашенко. 

МВС він наказав не допускати заворушень в країні, особливу увагу слід приділити ситуації в Мінську. "Море людей, переважна більшість, які звикли жити в спокійній країні. Ми цю спокійну країну повинні їм повернути", - каже глава Білорусі.

КДБ Лукашенко доручив виявляти і припиняти дії організаторів вуличних заворушень, розкривати канали фінансування заворушень на території країни.

Не забув білоруський президент і про засоби масової інформації. Вони мають "роз'яснювати, розповідати, попереджати людей, що програми цієї "чорної сотні" - шлях у прірву до знищення Білорусі як суверенної і незалежної держави". Лукашенко заявив, що ЗМІ штовхають країну до "зіткнення з історично братнім нам народом - росіянами, росіянами".

Своєю чергою, Рада міністрів повинна забезпечити реалізацію і контроль його доручень щодо безперебійного функціонування підприємств. "Ми не повинні нагнітати в трудових колективах обстановку. Але тим не менше: хочеш працювати - працюй, не хочеш - за ворота, не заважай працювати іншим, - заявив Лукашенко.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднило результати виборів. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви.

Протести тривають від 9 серпня. У неділю, 16 серпня, у десятках білоруських міст відбувся марш свободи – наймасовіша акція протесту в історії незалежної Білорусі. Від 17 липня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Кандидатка в президенти, яку підтримала більшість білорусів, Світлана Тихановська з Литви заявила, що готова стати національною лідеркою.

Відео Протести у Білорусі: яку підтримку надає Путін Лукашенку

У Мінськ прилетів голова російської ФСБ - таке припущення зробили одразу і білоруські, і російські журналісти. За їхніми даними, напередодні ввечері в білоруській столиці сів Ту-214, на якому літає лише керівництво федеральної служби безпеки. Також вчора Лукашенко вже вчетверте за останні дні мав телефонну розмову з Путіним. І після неї оголосив про повне приведення у бойову готовність військ на західних кордонах Білорусі. Про ситуацію у Білорусі більше - у прямому включенні кореспондента Радіо Свобода Валерія Калиновського.

Протести у Білорусі: яку підтримку надає Путін Лукашенку

 

Источник материала
loader
loader