Швеція заморозила три мільйони доларів, призначені для допомоги Білорусі
Швеція заморозила три мільйони доларів, призначені для допомоги Білорусі

Швеція заморозила три мільйони доларів, призначені для допомоги Білорусі

Уряд Швеції ухвалив рішення заморозити частину допомогиБілорусі на тлі протестів проти результатів президентських виборів, які нібито виграв чинний глава держави Олександр Лукашенко

Про це із посиланням на міністра з питань міжнародного співробітництва Петера Ерікссона повідомляє TUT.by.

"Допомога Швеції для Білорусі в основному спрямована на громадянське суспільство країни, тих, хто зараз на вулиці та вимагає змін, - зазначив посадовець. - Ми заморожуємо меншу частину, яка пішла на проєкти, в яких брали участь державні суб'єкти".

Йдеться про дві програми в області співпраці з Національним банком Білорусі і підтримки бізнес-спільноти країни. Розмір виплат по ним сягав відповідно 22,5 мільйонів шведських крон і 3 мільйонів шведських крон (2,6 мільйона доларів і 347 тисяч доларів).

Зазначається, що надходження коштів на фінансування проєктів припиняється негайно.

Загальна допомога Білорусі з боку Швеції становить 120 мільйонів крон (13,9 мільйонів доларів).

Sveriges bistånd till Belarus har främst gått till landets civilsamhälle, de som nu står på gatorna och kräver förändring. Nu fryser vi den mindre del som gått till projekt där statliga aktörer deltagit. https://t.co/X0aMGutvzI

— Peter Eriksson (@MinisterPeterE) August 18, 2020

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш "За свободу" у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • Під час мітингу на свою підтримку чинний президент Білорусі заявив, що за жодних обставин, і "навіть коли буде мертвим", не віддасть країну. 
  • 17 серпня Україна відкликала свого посла з Білорусі через "неприпустимі дії Мінська".
  • Тим часом в країні оголосили загальнонаціональний страйк, до якого приєдналися співробітники білоруських заводів. Виступаючи перед демонстрантами Лукашенко заявив, що перевиборів у країні не буде. 
  • Водночас опозиційна кандидатка в президенти Білорусі і головна конкурентка Олександра Лукашенка Світлана Тихановська заявила, що готова взяти на себе відповідальність та виступити національним лідером країни.
  • 18 серпня у Білорусі знайшли мертвим члена одного з виборчкомів, який раніше відмовився підписати протокол комісії на своїй дільниці. Тим часом у Мінську сотні людей вимагали звільнити затриманих учасників протестів і політв'язнів. Зокрема, блогера Сергія Тихановського.
  • У Гродно міський виконавчий комітет виконав вимоги протестувальників.
  • А ось Лукашенко вчетверте поговорив з Путіним, а пізніше заявив про бойову готовність військ на кордоні з Білоруссю.

Відео Протести у Білорусі: люди продовжують приходити на площу Незалежності у Мінську

Наразі відомо, що надвечір у Білорусі продовжуються акції протесту. Люди продовжують приходити на площу Незалежності у Мінську. Утім поки вони не такі масові як у попередні дні. Про що говорять мітингарі, що планують робити далі та яка ситуація в столиці – у прямому включенні.

Протести у Білорусі: люди продовжують приходити на площу Незалежності у Мінську
Источник материала
loader
loader