Прямий канал запустив марафон «Білорусь: що далі?»
Прямий канал запустив марафон «Білорусь: що далі?»

Прямий канал запустив марафон «Білорусь: що далі?»

Прямий канал запустив марафон «Білорусь: що далі?» - Фото 1

Він виходитиме щодня з 7:00 до 23:00.

Про це Прямий канал повідомив «Детектору медіа».

«Ми будемо стежити та повідомляти останні новини з сусідньої країни, поки політична криза в Білорусі не завершиться перемогою якоїсь сторони», – йдеться в повідомленні.

У межах марафону канал співпрацює з «Радіо Свобода», Nexta та «Белсат TV».

14 серпня керівник українського офісу «Белсат TV» Ілля Суздалев повідомив, телеканал «Белсат TV» готовий надати українським телеканалам свій сигнал на безоплатній основі.

17 серпня «Белсат TV» запропонував українським ЗМІ допомогу в пошуку спікерів та експертів, які працюють з білоруською тематикою.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента.

Лукашенко «зняв» з передвиборчих перегонів трьох потенційно сильних опонентів - блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика та дипломата Валерія Цепкала.

Проти перших двох порушили кримінальні справи, вони знаходяться під арештом, третій виїхав з країни, побоюючись кримінального переслідування.

Штаби трьох опозиціонерів, яким не вдалося зареєструватися кандидатами у президенти, об'єдналися та просували кандидатуру дружини блогера Тіхановського – Світлани.

Упродовж голосування журналісти фіксували проблеми з інтернетом, військову техніку на вулицях та багатокілометрові черги виборців, детальніше читайте тут.

Крім того, з 9 серпня в Білорусі фіксують проблеми з роботою соціальних мереж і менеджерів, а також перебої в роботі мобільного та кабельного інтернету в операторів By.

Fly, MTS, Life, «Космос ТВ».

9 серпня також не працювали сайти багатьох великих медіа країни: державної агенції «БелТА», «Наша нива», «Онлайнер», «Белорусский партизан», незалежний портал TUT.

У компанії «Белтелеком» заявили, що проблеми зі зв’язком з’явились нібито про «перевантаження каналів через зарубіжний трафік».Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить, що в день виборів інтернет в країні відключали нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення».

12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили.

Прихильники Світлани Тіхановської, після оголошення результатів Національного екзит-полу, вийшли на мітинги в різних містах Білорусі.

Громадяни вимагають від чинного президента Олександра Лукашенка провести чесні вибори без фальсифікацій та відпустити всіх політв'язнів.

На розгін протестів направлені військові, міліція та спецтехніка, протестувальників масово затримують, б'ють ногами та дубинками, кидають у них світлошумові гранати, стріляють гумовими кулями.

16 серпня начальниця штабу знятого з виборів кандидата в президенти Віктора Бабарика Марія Колесникова озвучила вимоги опозиції, серед головних - відставка Олександра Лукашенка, визнання президентом Світлани Тіхановської та проведення нових, чесних виборів.

Центральна виборча комісія Білорусі 14 серпня назвавла переможцем виборів чинного президента Олександра Лукашенка – 80,1% (4 661 075 осіб); натомість Світлана Тихановська нібито отримала 10,1% (588 622 людини).

Теги по теме
Беларусь Новости Производство
Источник материала
loader
loader