Президент України Володимир Зеленський відреагував на передавання білоруською владою 32 затриманих найманців ПВК "Вагнера" Росії і назвав це рішення несправедливим і неприйнятним в дружніх відносинах Білорусі і України.
Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.
"Декілька слів про важливе з ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ... ВВАЖАЄМО ТАКЕ РІШЕННЯ, м’яко кажучи, НЕСПРАВЕДЛИВИМ, таким, що не відповідає духу відносин між Україною та Білоруссю, заснованих на принципах поваги та взаємної допомоги", - заявив президент.
Він також заперечив нібито втручання України у внутрішні процеси в Білорусі, а публічні заяви про це назвав дивними і некоректними, так само, як і рішення віддати "вагнерівців" Росії.
"ЛЮДЕЙ, ЯКІ ДІЙСНО МАЮТЬ СТОСУНОК ДО БЕЗУМОВНОГО ВТРУЧАННЯ У СПРАВИ ЯК БІЛОРУСІ, ТАК І УКРАЇНИ – перш за все України – ДЕМОНСТРАТИВНО ВІДДАТИ ТРЕТІЙ СТОРОНІ. Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю та адекватною оцінкою негативних наслідків", - написав він про рішення влади Білорусі.
Зеленський також попередив про трагічні наслідки повернення російських найманців.
"Ми розуміємо, що "ВАГНЕРІВЦІ" ВСЕ ОДНО ПОВЕРНУТЬСЯ ДО СВОГО ЗВИЧНОГО ЗАНЯТТЯ – РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІЙНИ. Дай Боже, щоб БІЛОРУСЬКІЙ ВЛАДІ НЕ ДОВЕЛОСЯ Й НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ ОТРИМАТИ ЩЕ ОДИН ПАЛАЮЧИЙ, ЗНЕКРОВЛЕНИЙ ДОНБАС, створити який всі ці "вагнерівці" дуже добре вміють. Бо вони – це ж про експансіонізм і насилля. Тільки про насилля", - наголосив він.
Як зазначив президент, "вагенрівцям" все одно доведеться відповідати, "перед законом чи вже одразу перед Богом – покаже час".
Він також нагадав, що українська сторона направляла запит про екстрадицію 28 бойовиків. Однак білоруська сторона залишила звернення без відповіді. "Були також активні спроби по дипломатичних та особистих каналах довести нашим партнерам, чому правильно и коректно було б піти саме запропонованим нами шляхом. Але, на превеликий жаль, цього не сталося", - пояснив він.
Декілька слів про важливе з ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ. Про тих самих «вагнерівців», демонів сучасної війни, яких уряд Білорусі...
Опубліковано Володимиром Зеленським Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.
Нагадаємо:
- У ніч проти 29 липня під Мінськом затримали 32 бойовиків російської приватної військової кампанії "Вагнер", яку називають підконтрольною Кремлю. ПВК нібито мала намір дестабілізувати ситуацію в Білорусі перед президентськими виборами 9 серпня.
- Росія свою причетність заперечила. Після розмови з Путіним, білоруський президент припустив, що в усьому винна якась "третя сторона".
- Офіс генпрокурора просив передати Україні найманців і направляв запит про видачу 28 осіб. Серед них - 9 україців. Слідство встановило, що ці особи воювали на Донбасі у складі терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". Шевченківський районний суд їм заочно обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
-
Білорусь повернула Росії32 затриманих бойовиків ПВК "Вагнера". Ще один затриманий залишився - в нього білоруський паспорт.
Відео ГПУ направила до Білорусі запит на видачу 28 "вагнерівців"
Передати Україні найманців приватної військової компанії Вагнера просить у Білорусі офіс генпрокурора України, і вже направив запит про видачу 28 осіб, затриманих наприкінці липня у Мінську тамтешнім КДБ. Серед них - 9 українських громадян. Усім було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації. Слідство встановило, що ці особи воювали на Донбасі у складі терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". Шевченківський районний суд їм заочно обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Раніше Лукашенко звинуватив бойовиків у підготовці провокацій напередодні виборів. Росія свою причетність заперечила. Після розмови з Путіним, білоруський президент припустив, що в усьому винна якась "третя сторона".