Проти Instagram подали мільярдний позов за збір інформації щодо користувачів
Проти Instagram подали мільярдний позов за збір інформації щодо користувачів

Проти Instagram подали мільярдний позов за збір інформації щодо користувачів

Компанію звинувачують в отриманні вигоди з особистої інформації користувачів.
Хто саме подав позов ЗМІ не уточнюють / Ілюстрація REUTERS
Хто саме подав позов ЗМІ не уточнюють / Ілюстрація REUTERS

Про це пише Bloomberg.

Суть звинувачення

Компанію звинувачують в зберіганні даних користувачів Instagram і незаконному отриманні вигоди з цієї інформації.

Згідно з позовом, ця практика порушує закон штату Іллінойс про конфіденційність, який прямо забороняє нелегальний збір біометричних даних.

"Шаблон обличчя"

Як повідомляє Businessinsider, в позові проти корпорації зазначено, що Instagram володіє інструментом, який застосовує систему розпізнавання осіб і створює «шаблон обличчя», який потім зберігає у своїй базі даних.

Соціальну мережу звинувачують в тому, що вона автоматично сканує на фотографіях користувачів обличчя тих, хто може навіть не користуватися додатком.

Збір захищених даних

У позовному документі також говориться, що Facebook збирає захищені біометричні дані людей з метою поліпшення своїх можливостей розпізнавання осіб у своїх продуктах і поширює цю інформацію в різних сервісах.

Чим загрожує позов

Відповідно до закону американського штату Іллінойс Facebook в разі задоволення проти нього позову може заплатити від $ 1 до 5 тис. За порушення, загальна сума може скласти до $ 500 млрд.

Представник Facebook Стефані Отуей вважає позов безпідставним. Він заявив, що Instagram не використовує технологію розпізнавання осіб.

Як говориться в матеріалах справи, Facebook почав оповіщати користувачів Instagram про збір біометрії тільки на початку цього року.

Попередній штраф

  • У серпні Верховний суд Бразилії оштрафував Facebook на $368 тисяч. Facebook заблокував сторінки 12 головних прихильників президента Бразилії Жаіра Болсонару через поширення фейків. Їх звинуватили в розповсюдженні фейкових новин про суддів.
  • Суд Бразилії зажадав заблокувати ці акаунти, а в разі відмови соцмереж це зробити - пригрозив їм щоденними штрафами в розмірі близько 3,8 тисячі доларів. Спочатку Facebook відмовився виконувати рішення суду, посилаючись на загрозу для свободи слова, після чого і був виписаний штраф.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олена Коваленко

Источник материала
loader
loader