У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій уточнили підстави перетину КПВВ на адміністративній межі з окупованим Кримом.
Про це повідомляють у прес-службі МінТОТ.
"Узагальнено практику гуманітарних підстав для враховування при ухваленні рішень щодо надання права на в’їзд/виїзд до/з тимчасово окупованої території України", — зазначено у повідомленні.
Зокрема, пропуск дозволено у рамках дотримання принципу єдності сім’ї.
У разі спільної подорожі членів сім’ї, що мають різну реєстрацію місця проживання, за наявності підстав для перетину КПВВ хоча б в одного члена сім’ї, то інші члени сім’ї також можуть його перетнути.
"Допускається перетин дитиною без супроводу з метою возз’єднання із сім’єю, за умови відсутності підстав до перетину лінії розмежування/адміністративної межі у супроводжуючої особи, проте одночасно з іншої сторони лінії розмежування/адміністративної межі дитину має очікувати уповноважена особа (один із батьків, опікун, інша уповноважена особа)", — уточнюють у міністерстві.
Також перетин дозволяється:.
у випадку смерті близьких родичів (організації поховання), а також важкої хвороби близьких родичів;.
тяжких та хронічних хвороб (інсулінозалежний діабет, онкологічні захворювання, потреба в антиретровірусній, протитуберкульозній терапії), необхідність поповнення запасів ліків та проходження регулярного лікування чи терапії;.
перетин дозволяється особам без прописки на підконтрольній/непідконтрольній уряду України території;.
перетнути КПВВ може і особа з документами, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання у третій країні, якщо наявні підтвердження запланованої евакуації до цієї держави;.
перетин дозволили при подачі абітурієнтом документів для вступу до закладів освіти, участь у додатковій сесії ЗНО, а також складання студентами іспитів у закладах освіти.
"Інші випадки, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою лінії розмежування/адміністративної межі у будь-якому напрямку з гуманітарних міркувань, або з метою запобігання порушення основоположних прав (наприклад, у випадку політичного переслідування на окупованій території тощо)", — зазначили у МінТОТ.