Україна відреагувала на відмову Ірану платити за збиття українського МАУ
Україна відреагувала на відмову Ірану платити за збиття українського МАУ

Україна відреагувала на відмову Ірану платити за збиття українського МАУ

Раніше іранська сторона підтверджувала свою готовність компенсувати збитки.
Євген Єнін / Фото facebook.com/eugene.enin
Євген Єнін / Фото facebook.com/eugene.enin

Про це заявив заступник міністра іноземних справ України Євген Єнін на своїй сторінці в Facebook.

"Мені важко уявити можливість уникнення іранською стороною відповідальності за збитий український Боїнг, і це розуміють всі причетні гравці. Під час двосторонніх перемовин іранська сторона підтвердила свою готовність компенсувати збитки, зокрема й авіакомпанії МАУ, представники якої були запрошені на переговори з української сторони. Ми домовились включити це питання до порядку денного наступного раунду переговорів", – йдеться у дописі.

Він пояснив, що у разі відмови Ірану сплачувати компенсацію напряму МАУ, то країні доведеться це зробити європейським страховим компаніям, в яких літак був застрахований.

"Дійсно літак МАУ було застраховано в одній з європейських страхових компаній, яка в свою чергу перестрахувала свої ризики в інших страховиків. Відповідно Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ якщо не безпосередньо, то в регресному порядку відповідним страховим компаніям, але все одно йтиметься про ті ж самі компенсації", – наголосив Єнін.

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: хроніка подій

  • 8 січня в Ірані був збитий літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб.
  • На борту Boeing 737 знаходилися 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії.
  • Президент Ірану Рухані визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки", і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.
  • 9 червня стало відомо, що в Ірані у справі про збиття літака "Міжнародних авіаліній України" обвинуваченими проходять шість осіб.
  • 20 липня "чорні ящики" літака МАУ були доставлені в Париж.
  • 24 липня стало відомо, що дані з чорних ящиків збитого в Ірані пасажирського лайнера МАУ підтвердили факт зовнішнього втручання в роботу літака.
  • 29-30 липня в Києві пройшов перший етап переговорів з Іраном щодо збитого українського "Боїнга". Головною темою став розмір компенсацій родичам загиблих в авіакатастрофі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Источник материала
loader
loader