![Нинішнє тарифне регулювання не дає можливості розвиватися державним обленерго – Сергій Ігнатовський, ФДМУ](https://thumbor.my.ua/HEMF2sgM5KGyCDXyz1M-VikztKk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fe76ba6447f4def0f30c7280736d56727.jpg)
Нинішнє тарифне регулювання не дає можливості розвиватися державним обленерго – Сергій Ігнатовський, ФДМУ
Ігнатовський стверджує, що кожна залучена гривня в розвиток електромереж дає 4-6 грн інвестицій та створює додаткові робочі місця. Але при моделі регулювання «Витрати+» немає можливості стимулювати розвиток та інвестувати в електромережі нові гроші. Експерт з Фонду Держмайна переконаний - при таких умовах ніхто не захоче придбати активи державних обленерго.
Олександр Візір, голова спілки «Розумні електромережі України» відзначив: «Інвестор коли купує акції обленерго він, як будь-який інвестор думає в першу чергу коли інвестиції йому повернуться. При сьогоднішній моделі «Витрати+» можна сказати, що ці інвестиції не повернуть ніколи».
Раніше, нардеп фракції «Слуга народу», голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Людмила Буймистер стверджувала, що приватизація державних обленерго не буде здійснена без зміни підходу до тарифоутворення і переходу на RAB-тариф.
Експерти міжнародної аудиторської компанії «Ernst & Young» також вважають, що для приватизації державних обленерго потрібно створити зрозумілі для інвесторів умови. Керівник відділу супроводу угод «Ernst & Young» Богдан Ярмоленко зазначив, що при впровадженні RAB-тарифу необхідно враховувати показники, на які дивляться інвестори - ставку доходності від вкладених інвестицій. Експерт пропонує визначати ставку доходності на рівні середньозваженої вартості капіталу(WACC), оскільки це важливо для іноземних інтересантів, що цікавились приватизацією українських ОСР.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)