Збиття літака МАУ: у МЗС заявили, що Іран не хоче говорити з Україною про компенсації сім'ям загиблих
Збиття літака МАУ: у МЗС заявили, що Іран не хоче говорити з Україною про компенсації сім'ям загиблих

Збиття літака МАУ: у МЗС заявили, що Іран не хоче говорити з Україною про компенсації сім'ям загиблих

Іран не йде на переговори з Україною щодо вирішення питання про компенсації родинам загиблих у катастрофі літака МАУ, який 8 січня збили поблизу Тегерана.

Хоча раніше Іран заявляв про готовність виплатити компенсацію.

Про це в інтерв'ю «BBC Україна» розповів заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

За його словами, МЗС України відправило ноту з пропозицією почати переговори про компенсацію, але отримала відмову.

«Буквально сьогодні (інтерв'ю відбулося 7 липня — ред.) ми отримали комунікацію з Тегерану про те, що іранська сторона не готова прийняти пропозицію Києва щодо переговорів», — сказав Єнін.

Він наголосив, що поки зарано говорити про конкретні суми компенсації, тому що суми визначаються за результатом комплексної експертизи.

За словами заступника міністра, сьогодні все залежить від політичної волі іранської сторони.

«Ми над нею (над політичною волею — ред.) працюємо і щиро сподіваємося, що іранська сторона все ж таки під впливом низки чинників зголоситься якомога швидше розпочати переговорний процес», — зазначив Єнін.

Загинули 176 осіб.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі, 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.

Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки" і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування "злили" українським ЗМІ.

Країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ неодноразово вимагали від Ірану передати групі "чорні скриньки" зі збитого лайнера.

14 лютого міністр закордонних справ Ірану Заріф заявив, що Іран не має наміру віддавати "чорні скриньки" зі збитого літака МАУ, але й не розшифровуватиме їхніх даних без участі зацікавлених сторін.

6 квітня з'явилася інформація, що речник комітету парламенту Ірану з правових і судових питань, депутат Хассан Норузі зазначив, що іранські військові "правильно" вчинили, збивши український літак.

За його словами, жодних арештів у зв'язку з інцидентом не було.

27 квітня глава українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба і глава МЗС Ірану Заріф провели телефонну розмову, під час якої Заріф заявив, що слова Норузі не відповідають дійсності та суперечать офіційній позиції Ірану.

Міністр також нагадав, що низка осіб вже були затримані у ході розслідування збиття українського лайнера.

У МЗС не виключають можливості подання позову до Міжнародного суду ООН проти Ірану через збиття літака МАУ.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader