/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1593882863%2Ftsn-0adb2b455a252fbeb54cd6e76bc767e2%2Fthumbs%2F550xX%2Fb9%2F02%2F94fad43bb9de113c3f0ffdc7860802b9.jpeg)
Шкарлет вважає, що ЗНО і безкоштовну освіту для заочників слід скасувати
Для вступників на заочну форму навчання до вищих навчальних закладів України можуть скасувати обов'язкове складання ЗНО. Їм також можуть заборонити переходити на денну форму навчання або на державне фінансування.
Про це повідомив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет в інтерв'ю виданню LB.ua.
На його думку, заочну форму навчання слід буде вказувати або позаду диплома, або в додатку до нього.
"От уявіть, людина працює, має фахові навички і їй треба формально підтвердити свої знання згідно, отримати внормовану державою корочку. Ця людина закінчила навчальний заклад років 20 тому і хоче навчатись на заочному, за профілем, без відриву від роботи і не на бюджеті. Чому їй не дати шанс? Із забороною у майбутньому переводитися на денну форму навчання або отримувати бюджетне фінансування. І на дипломі ззаду або в додатку написати, що людина закінчила заочну форму навчання. Єдиний аргумент проти: ми видаємо один диплом. Це можна виправити. У Радянському союзі завжди показували, що людина закінчила заочну форму, і нічого такого", - висловився він.
Водночас, Шкарлет наголосив, що це питання є дискусійним і зазначив, що дорослій людині важче скласти ЗНО.
"Сходіть, сходіть, для цікавості. Другу вищу – це одне. В людини іноді немає першої вищої, розумієте? Не в тому питання, щоб другу отримати. А коли так сталося в людини по життю, що вищої освіти нема, а школу 20 років тому закінчив. Сходіть, спробуйте", - сказав міністр.
Але Шкарлет вважає, що тестування зрівнює можливості усіх дітей.
"Єдине зауваження щодо ЗНО – мені незрозуміло: якщо вага атестату в загальному обсязі вступу лише 10%, то навіщо тоді школа", - додав в.о. глави Міносвіти.
Раніше заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко повідомила, що через карантин в Україні планують знизити поріг складання ЗНО. Остаточне рішення можуть ухвалити до того, як учасники отримають результати.
Відео Наймасовіше тестування: як абітурієнти складали ЗНО з української мови та літератури
Сьогодні абітурієнти складали ЗНО з української мови й літератури - воно обов`язкове для усіх учасників незалежного оцінювання. Для участі зареєструвалися майже 370 тисяч людей. Чверть з них сьогодні не прийшли. Аби не було скупчень - учасникам у запрошеннях вказали різний час, на який слід прийти. Але ця схема не спрацювала. На одному з пунктів тестування, куди завітала ТСН, абітурієнти натовпом скупчилися під ворітьми, а потім гуртом не хотіли заходити всередину.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F9b486b9fce8f6a48272b3a1fa66ed187.jpg)

