Справа про отримання Томосу: ПЦУ зробила заяву, нагадала про відповідальність перед богом
Справа про отримання Томосу: ПЦУ зробила заяву, нагадала про відповідальність перед богом

Справа про отримання Томосу: ПЦУ зробила заяву, нагадала про відповідальність перед богом

КИЇВ. 19 червня. УНН. Держава законом зобов’язана поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, не втручатися у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, а факт початку слідства щодо отримання Томосу є "ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну Церкву України". Про це йдеться у заяві, оприлюдненій сьогодні пресслужбою Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), передає УНН.

"18 червня із повідомлень засобів масової інформації нам стало відомо про офіційне підтвердження існування розслідування, розпочатого ще 6 листопада минулого року, нібито з причини "розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ". Те, що таке "розслідування" було офіційно розпочате і досі (понад 8 місяців) проводиться, не може бути оцінене Київською Митрополією Православної Церкви України ніяк інакше, як приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України з метою перешкоджання розбудові та розвитку Православної Церкви України, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад", - наголосили у ПЦУ.

На думку священнослужителів, особливо "ганебним і цинічним виглядає використання у нинішній кампанії імені та авторитету Української Православної Церкви Київського Патріархату", яка рішенням свого помісного собору 15 грудня 2018 року припинила окреме існування як релігійне об’єднання, склавши разом з іншими гілками українського православ’я єдину помісну православну церкву України, сказано у заяві.

Зазначається у той же час, що "ПЦУ є єдиним правонаступником УПЦ КП та УАПЦ, які об’єдналися, а особи, які намагаються надалі діяти від імені УПЦ КП "як нібито від окремого релігійного об’єднання - не мають на це ані канонічного, ані юридичного права".

"Держава законом зобов’язана поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, не втручатися у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій. Вважаємо, що і сам факт початку слідства з надуманого приводу, і особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим лише зараз, є ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну Церкву України, здійснюваною в інтересах противників її становлення і розвитку, в тому числі тих, хто має свій керівний центр у сусідній країні-агресорі. Тому закликаємо тих, кого залучають до політично мотивованого переслідування, пам’ятати про особисту відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями", - зазначили у православній церкві.

Також автори заяви попередили ініціаторів таких дій словами священного писання, як це було зроблено 23 листопада 2004 року зі сцени на Майдані Незалежності у заяві низки українських конфесій: "Лжесвідок не залишиться непокараним, і хто говорить неправду, не врятується".

Нагадаємо, напередодні п’ятий Президент України Петро Порошенко заявив, що проти нього відкрито справу через отримання Томосу про автокефалію.

Пізніше УНН стало відомо, що Служба безпеки України ще у 2019 році відкрила справу про розпалювання міжрелігійної ворожнечі, про яку заявив Порошенко.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова увечері 18 червня під час термінового брифінгу заявила, що Державне бюро розслідувань відкрило 20 проваджень проти п'ятого президента України Петра Порошенка. Серед них - справа щодо отримання Томосу.

Теги по теме
СБУ Петр Порошенко ГБР Томос
Источник материала
loader
loader