![НАБУ і САП проводять обшуки в посадовців «Укрзалізниці»: названа причина](https://thumbor.my.ua/JDasTuepPZS7G2b80TVq8H8WFVQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2020_03%2F1584726324-7839.jpg)
НАБУ і САП проводять обшуки в посадовців «Укрзалізниці»: названа причина
![Иллюстрация REUTERS](https://thumbor.my.ua/7EBNpa37UwGYm2DFhRki764zkY0=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F45060ad1363536a4a86e97a4c39323c2.jpg)
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура проводять обшуки у посадових осіб АТ «Укрзалізниця» («УЗ») і представників приватних компаній у справі про зловживання при закупівлі програмного забезпечення з електронного придбання квитків сполучення «Київ-Бориспіль».
Про це повідомляє прес-служба НАБУ у Facebook.
«Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП здійснюють обшуки у службових осіб АТ «Укрзалізниця» та представників низки приватних компаній», - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що слідча дія санкціонована і здійснюється у межах розслідування фактів зловживань службових осіб «УЗ» при здійсненні закупівель програмного забезпечення з електронного придбання квитків сполучення «Київ-Бориспіль» (так званий «Бориспільський експрес»).
Розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснюють з грудня 2018 року. Попередня правова кваліфікація - ч.5 ст. 191 КК України (привласнення, розкрадання майна).
За даними НАБУ, керівництво «УЗ» сприяє здійсненню розслідування з метою встановлення усіх обставин справи.
Як повідомляв УНІАН, колишній виконувач обов’язків директора державного підприємства «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» за попередньою змовою з приватною особою, використовуючи понад 20 підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності, здійснили розкрадання коштів держпідприємства, які призначалися для будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ - міжнародний аеропорт «Бориспіль».
2 вересня 2016 року затримали і заарештували приватну особу, яка забезпечила створення підприємств з ознаками фіктивності, укладення фіктивних господарсько-правових договорів та подальше зняття готівкових коштів. Особу було затримано за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу.
10 квітня 2017 року обвинувальний акт у справі було направлено до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Іншого підозрюваного - колишнього в.о. директора ДП «Повітряний експрес» - оголошено у міжнародний розшук. Стосовно нього рішенням Солом’янського районного суду Києва у березні 2017 року застосовано процедуру так званого «заочного засудження» (глава 24-1 Кримінального процесуального кодексу України).
У разі визнання винуватості обвинувачених у суді їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на термін до 12 років.
25 березня 2020 року Вищий антикорупційний суд звільнив з-під варти одного з обвинувачених у справі розкрадання 127 млн гривень ДП «Нацпроект «Повітряний експрес».
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)