Священники, спортсмени та журналісти: Резніков заявив, що представники ОРДЛО в ТКГ повинні мати "суспільну легітимність"
Священники, спортсмени та журналісти: Резніков заявив, що представники ОРДЛО в ТКГ повинні мати "суспільну легітимність"

Священники, спортсмени та журналісти: Резніков заявив, що представники ОРДЛО в ТКГ повинні мати "суспільну легітимність"

18 травня, 2020, 13:55.

.

Міністр з питань реінтеграції окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що.

представники тимчасово окупованих територій Донбасу, яких від України пропонують залучити до роботи в ТКГ, обовʼязково повинні мати і юридичну, і суспільну легітимність серед жителів непідконтрольних і підконтрольних Україні територій.

Про це Резніков заявив в інтервʼю Інтерфакс-Україна.

"Під час ухвалення рішення головою делегації або президентом України має бути відчуття, що ці люди мають і суспільну легітимність, і суспільне визнання.

Дуже важливо, щоб ця довіра була, звісно, у жителів Донбасу з обох боків лінії зіткнення.

Але водночас необхідне розуміння, що нам потрібна безпечна реінтеграція.

Тобто, якщо це безпечно для цілісності країни, якщо це безпечно для її державного устрою, спокою і стабільності", - зазначив міністр.

Резніков зауважив, що це будуть люди тих родів діяльності, які легко "заміряти": священики, правозахисники, журналісти, юристи, активісти, представники культури, спорту.

Міністр також зазначив, що представники від України мають бути з цих окремих районів Донецької та Луганської областей.

"Жили, проживали, були прописані, зареєстровані.

Ми нині обговорюємо, зокрема, остаточні критерії", - сказав він.

Резніков наголосив, що теоретично Україна може запросити до ТКГ і обраних на законних виборах у 2010 році мерів, голів місцевих рад, якщо вони відповідатимуть критерію суспільної легітимності.

"У нас, із точки зору державного управління, існує принцип наступності та безперервності влади.

І всі ці ради досі легітимні.

У них усіх є представницький мандат, і він не закінчився.

Усі ці люди можуть продовжувати виконувати свої обов'язки до проведення нових законних місцевих виборів та обрання нових представників місцевої влади", - пояснив він.

Резніков також додав, що українська сторона не зважатиме на думку протилежної сторони під час ухвалення цього рішення, оскільки РФ шість років запрошує до ТКГ тих "запрошених", яких вважає за потрібне, і думки України ніхто не запитував.

14 травня Тристороння контактна група провела засідання у режимі відеоконференції.

Україну на засіданні представляла оновлена делегація, сформована з представників парламенту та уряду.

Теги по теме
выборы ОРДЛО ТКГ
Источник материала
loader
loader