З початку року на журналістів нападали 26 разів, найбільше – на карантині
![REUTERS](https://thumbor.my.ua/NyPJ7jjSNDW--jeq_4yJE--7Yoc=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F28ee473a853b1f22154f329f7324bf60.jpg)
Про це свідчать опубліковані на сайті Нацспілки журналістів України дані моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України", який НСЖУ проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями.
"Карантин спровокував посилену агресію щодо журналістів. У квітні сталося найбільше нападів на представників ЗМІ із початку року – 10... У березні загальна кількість інцидентів із застосуванням фізичної сили до журналістів становить 5, у лютому – 6, у січні - 5... Загалом за 4 місяці 2020 року зафіксовано 26 інцидентів із застосуванням сили щодо представників медіа", - йдеться в повідомленні.
За даними НСЖУ, найчастіше у квітні фізична агресія до журналістів проявлялася у Києві та області – 5 випадків, а також по інциденту трапилося у Черкасах, Одесі та на Львівщині, Донеччині і Дніпропетровщині.
Більшість випадків у квітні пов’язана із висвітленням журналістами теми дотримання карантину та інших подій, із ним пов’язаних.
У Нацспілці журналістів України засуджують прояви агресії до журналістів під час виконання професійних обов’язків та закликають правоохоронців до ретельних розслідувань, а громадян – до адекватного реагування на роботу журналістів.
Як повідомляв УНІАН, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доручив призначити у відомстві відповідальних за щоквартальні звіти про розслідування злочинів проти журналістів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)