Корупція в оборонці: суд обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми
Корупція в оборонці: суд обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми

Корупція в оборонці: суд обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми

У вівторок, 5 травня, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми несплати майже 50 мільйонів гривень податків у оборонній сфері.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За інформацією ЗМІ, мова йде про Віталія Жукова, партнера засновника «Оптимумспецдеталь» Андрія Рогози, які були фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

Фігуранту суд визначив запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5 млн 255 тисяч гривень.

При цьому прокурори САП наполягали на утриманні під вартою з альтернативою застави в 23 млн гривень.

Також суд заборонив підозрюваному залишати Київ без дозволу слідчого, прокурора і суду, він зобов’язаний здати закордонний паспорт, а також носити електронний браслет.

Термін дії запобіжного заходу — до 3 червня 2020 року.

Розслідування фактів можливого ухилення від сплати податків ТОВ «Оптимумспецдеталь» розпочала Військова прокуратура ще навесні 2016 року та впродовж наступних трьох років слідчі та процесуальні дії в справі майже не здійснювалися.

Аж поки в березні 2019 року ТОВ «Оптимумспецдеталь» не опинилась в центрі корупційного скандалу навколо закупівель ДК «Укроборонпром», викритого журналістами.

У відповідь 5 березня 2019 року двом з фактичних керівників ТОВ «Оптимумспецдеталь» Військова прокуратура повідомила про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.

3 ст.

27, ч.

3 ст.

212 КК України.

Їм інкримінували ухилення від сплати податків у 26,6 млн грн.

Один з підозрюваних зголосився цю суму сплатити до бюджету, про що публічно повідомив тодішній Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Однак в подальшому Шевченківський районний суд м.

Києва відмовив прокурорам у задоволенні клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків та закриття кримінального провадження за цим фактом.

Як йдеться в ухвалі, не було наведено належних допустимих доказів про сплату 26,6 млн грн.

Тож 2 вересня 2019 року суд повернув прокурору клопотання, що означало: розслідування у кримінальному провадженні мало бути відновлено.

В подальшому детективи Національного бюро зібрали докази не лише того , що насправді сума податків, несплачених ТОВ, є більшою за раніше інкриміновані Військовою прокуратурою, а й здобули підтвердження, що вказані несплачені податки в подальшому були легалізовані шляхом вчинення низки незаконних фінансових операцій.

Слідство вживає необхідних заходів для встановлення інших осіб, залучених до реалізації корупційної схеми.

Павловський підозрюється у в причетності до схем з поставками палива.

«Укроборонпром» після Свинарчуків.

Що змінилось за перший рік Зеленського.

Справа Гладковського.

Все змішалось у домі антикорупціонерів.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader