Посол України в Німеччині відмовився від участі у заходах до річниці капітуляції Німеччини через російського колегу
Посол України в Німеччині відмовився від участі у заходах до річниці капітуляції Німеччини через російського колегу

Посол України в Німеччині відмовився від участі у заходах до річниці капітуляції Німеччини через російського колегу

Посол України у Німеччині Андрій Мельник відмовився брати участь у церемонії вшанування завершенняДругої світової війни у Берліні 2 травня спільно з представниками Росії.

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справу у Facebook.

"Навіть у найкошмарнішому сні я не міг би собі уявити покладання вінків поруч із представником країни, яка понад шість років веде цинічну і криваву війну на Сході України. Наразі 14 тисяч українців було вбито під час російської агресії, що триває", - сказав дипломат.

Слід зауважити, що мер Берліна Міхаель Мюллер кілька тижнів тому надіслав листи послам України, Росії та Білорусі із закликом вшанувати завершення Другої світової війни покладанням вінків на вулиці Шуленбурґринґ у районі Берлін-Темпельгоф, де в квартирі на першому поверсі перебував штаб командування восьмої гвардійської армії СРСР. Саме там  2 травня 1945 року німецький генерал Гельмут Вайдлінґ підписав наказ про капітуляцію військ.

Андрій Мельник запрошення берлінського мера виданню Tagesspiegel прокоментував: "У такий спосіб визнається незаперечний внесок українського народу у визволення Європи від насильницького нацистського режиму". Дипломат у своєму листі до мера попросив про розуміння, що він не може прийняти його запрошення.

До слова, через війну на Донбасі вже п'ять років у Берліні не було жодних заходів вшанування жертв Другої світової війни, у яких би спільно брали участь посли Росії і України. 

Нагадаємо, 2 вересня світ відзначає завершення Другої світової війни. Офіційні заходи у зв'язку з 75 річницею закінчення Другої світової війни в Європі було скасовано через пандемію коронавірусу. 

Відео День перемоги чи День пам`яті: що насправді святкують 8 і 9 травня

День пам`яті та примирення відзначає сьогодні Україна. Саме сьогодні, 8 травня, перемогу над фашистською Німеччиною відзначає більшість країн світу. У нас роками формувалась інша традиція – святкувати День перемоги 9 травня. Чому виникло дві дати? Дивіться у сюжеті.

День перемоги чи День пам`яті: що насправді святкують 8 і 9 травня
Источник материала
loader
loader