Про це пише «Радіо Свобода».
Урок про російську агресію анонсували на сайті МОН, у розкладі для 11 класу.
У відомстві пояснили, що не змогли показати урок, бо він не був технічно підготовлений до трансляції: «Після зйомки кожен урок проходить кілька ступенів експертизи, а також складний процес монтажної роботи.
Оскільки урок, заявлений у розкладі, не був технічно підготовлений до трансляції, на жаль, довелося надати для ефіру інший урок».
Водночас у Міністерстві пообіцяли покати цей урок пізніше, однак не уточнили коли.
«Заняття на тему російсько-української війни обов'язково буде в ефірі телеканалів, що транслюють "Всеукраїнську школу онлайн" для 11 класу, а також на ютуб-каналі МОН після його підготовки до ефіру», – йдеться в повідомленні.
Транслюють 12 телеканалів: «Плюс.
Плюс», «112 Україна», News.
One, «Піксель», ZIK, «УНІАН ТБ», «Індіго», «Рада», «UA: Культура», «UA: Перший», М1 та 5 канал, а також телеканал «Дом» (для учнів з окупованих територій), медіасервіс Megogo та Oll.
Школярі також зможуть дивитися ці уроки у Facebook та You.
Крім того, Освітній проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» 28 квітня розпочав транслювати уроки для школярів 1-4 класів.
Їх транслюватимуть по вівторках та четвергах, з 9:00, на каналах: «Піксель», «UA: Перший», «UA: Культура», «Плюс.
Плюс» та «НЛО TV».
Директор Львівської школи східних мов та бойових мистецтв «Будокан» Олександр Козловський з власної ініціативи заборонив учителям закладу використовувати контент каналів Медведчука для підготовки онлайн-уроків.
Батькам теж порадив не користуватися.
Народна депутатка від фракції «Голос» Наталія Піпа закликала Офіс президента України, Мінкультури та Міносвіти і науки виключити з проєкту News.
One, ZIK та «112 Україна», оскільки це «проросійські пропагандистські канали».
Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк наголосила, що трансляція телеуроків на телеканалах «112 Україна», News.
One і ZIK не дасть їм ніяких преференцій у випадку розгляду регулятором порушень в ефірі цих мовників.
Офіс президента України домовився з усіма телеканалами, які показують уроки в рамках проєкту «Всеукраїнська школа онлайн», щоб під час трансляцій в їх ефірі не було жодних політичних сюжетів.
Директорка громадської організації «Освіторії» Анна Сидорук повідомила, що над проєктом дистанційної освіти «Всеукраїнська школа онлайн» працюють близько семи знімальних груп у різних класах, зйомки телеуроків проходять паралельно.
Над проєктом працює збірна команда медіафахівців – фрілансери, працівники телеканалів СТБ, «1+1», Новий канал, «Інтер», ICTV, «Україна» та продакшн-студій Patriot, «Квартал 95» та «Мамахохотала».